Mistrzów
Turnieje
17.09.2017 23:42

Poznaliśmy esportowych Mistrzów Polski!

Wiemy już które dwie drużyny zostały Mistrzami Polski w Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. W minioną niedzielę w łódzkiej Atlas Arenie odbyły się finały ESL Mistrzostw Polski w obu tych dyscyplinach.

W finale CS: GO Team Kinguin pokonało AGO Gaming 2:1, a mecz ten rozgrywano na mapach Overpass, Cobblestone oraz Mirage. Pierwsza mapa bardzo długo nie mogła wskazać wyraźnego faworyta w tym spotkaniu, najpierw bliżsi wygranej byli zawodnicy AGO, potem nagle szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść Team Kinguin, a ostatecznie do rozstrzygnięcia losów tej części pojedynku potrzebne były aż trzy dogrywki! Finalnie mapa zakończyła się wynikiem 22:19 dla AGO Gaming. Kolejne starcie, czyli Cobblestone, zaskakująco łatwo i szybko wpadło na konto Team Kinguin. AGO na Cobblestone praktycznie w ogóle nie istniało, w obu połówkach zdobywając zaledwie po dwa punkty, natomiast pogrom w ich szeregach czynił w tym momencie MICHU. W końcu więc wielki finał przeniósł się na mapę Mirage, która niemalże powtórzyła scenariusz z Overpassa. Pierwszą połowę zawodnicy AGO wygrywali zaledwie jednym punktem, ale po zamianie stron Kinguin złapało wiatr w żagle i przejęło większą niż do tej pory inicjatywę. Końcówka należała już zdecydowanie do nich, skutkiem czego trzecia mapa zakończyła się ich wygraną 16:12, a cały mecz – obroną mistrzowskiego tytułu. MVP spotkania został MICHU, który w całym meczu zdobył aż 102 fragi i rating na poziomie 1.70.
Nieco później rozpoczął się drugi niedzielny finał, tym razem League of Legends. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny Illuminar Gaming oraz Pompa Team. Illuminar Gaming może brzmieć jak nazwa nowej, mało znanej organizacji, ale stoją za nią bardzo znani zawodnicy oraz trener. Jest to bowiem nic innego jak niegdysiejszy skład dywizji League of Legends Team Kinguin, który parę tygodni temu zmienił „barwy klubowe”. Finał był rozgrywany systemem BO5 i dokładnie tylu rund potrzebowali zawodnicy obu drużyn by wyłonić spośród siebie mistrza. Z rundy na rundę drużyny wyrywały sobie punkty – najpierw triumfowało faworyzowane Pompa Team, na drugiej mapie lepsze było IHG, potem scenariusz ten powtórzył się na kolejnych dwóch mapach. Ostatecznie w piątym starciu to IHG wystartowało lepiej, zgarniając trzy zabójstwa, co sprawiło, że to oni pokazali się w tej rundzie jako strona atakująca, a Pompa Team została zmuszona by cofnąć się do defensywy. Bez powodzenia jednak i to IHG sięgnęło po mistrzowski puchar – również broniąc tego tytułu. Najlepszym zawodnikiem turnieju League of Legends na tych Mistrzostwach ogłoszono natomiast Woolite.

Finałowe starcia ESL Mistrzostw Polski:

CSGO – Team Kinguin vs. AGO Gaming – 2:1 (19:22, 16:4, 16:12)
LoL – Illuminar Honor Gaming vs. Pompa Team – 3:2