AGO Gaming
Counter Strike: GO
16.09.2017 21:51

AGO i Kinguin w finale ESL Mistrzostw Polski CS: GO!

Od piątku w łódzkiej Atlas Arenie trwają ESL Mistrzostwa Polski. Wiemy jakie drużyny awansowały do wielkiego finału tych mistrzostw – w niedzielne przedpołudnie naprzeciwko siebie staną AGO Gaming oraz Team Kinguin.

AGO Gaming to rewelacja ostatnich tygodni. Skład częściowo zbudowany z zawodników ex-InetkoxTV, na scenie profesjonalnego CS-a gra od początku wakacji, a więc zaledwie dwa i pół miesiąca, ale już zdołał ostro namieszać w kilku turniejach. Przez kwalifikacje i fazę grupową ESL Mistrzostw Polski przeszli bez przegrania chociażby jednej mapy i kontynuowali ten wyczyn w półfinałowym spotkaniu z ex-Pompa Team Black. Technicznie rzecz biorąc Pompa Team Black (jak również Pompa Team Yellow) już nie istnieją, a z nich zbudowany został jeden team Pompa. Jednak specjalnie na finał ESL MP zawodnicy tej formacji zagrali jeszcze raz starym składem, bez wcześniejszych treningów i właściwie na zasadach miksowych. Niestety dla fanów tego zespołu, było to bardzo widoczne w półfinale, który dla AGO Gaming był po prostu lekkim spacerem. Do rozstrzygnięcia wystarczyły dwie mapy – Train i Mirage, wygrane przez AGO odpowiednio 16:6 i 16:3.
O wiele bardziej wyrównany charakter miał drugi półfinał, pomiędzy PRIDE i Team Kinguin. Ta druga drużyna, mimo trapiących ją ostatnio pewnych problemów, od kilku miesięcy stara się udowodnić, że są drugą formacją w Polsce. Jeśli chodzi o ich osiągnięcia w ostatnim czasie to zajęli chociażby pierwsze miejsce w grupie 25. sezonu ESEA Premier oraz 3. miejsce na LANowych finałach ESEA Global Challenge. Ich spotkanie z PRIDE przebiegało na 3 mapach – Cobblestone, Cache i Nuke. Tylko pierwszą z nich udało się wyrwać zawodnikom PRIDE, dwie kolejne należały już do Kinguin. Na Cache PRIDE próbowało jeszcze sprawić im w tym pewien problem, ugrywając ostatecznie 12 rund, natomiast na Nuke inicjatywa już całkowicie należała do Kinguin, które pokonało przeciwnika wynikiem 16:5.
Niedzielny finał ESL MP pomiędzy Team Kinguin a AGO Gaming zostanie rozegrany o godzinie 10:15. Zwycięzca otrzyma ponad 8 tysięcy dolarów. Miał również otrzymać slot w 26 sezonie ESEA Premier, ale z racji, że Kinguin i tak już go sobie zagwarantowało tak wysoką pozycją w sezonie 25., AGO Gaming awansuje do ESEA Premier niezależnie od wyniku finału. Tym samym zobaczymy tam aż cztery polskie formacje – oprócz Kinguin i AGO będą to Virtus.pro oraz PRIDE.