Virtus.pro
Counter Strike: GO
15.09.2017 18:49

Virtus.pro bez szans z FaZe w ESL One New York 2017

W Nowym Jorku wystartowały spotkania ESL One New York 2017. Niestety Virtus.pro rozegrało swój pierwszy mecz w ramach tych rozgrywek w stylu, do którego już chyba wszyscy się przyzwyczailiśmy, czyli – łagodnie mówiąc – średnim.

Pierwszym przeciwnikiem Virtus.pro było FaZe, a mecz rozgrywany był na mapie Cache. Polacy, zaczynający po stronie CT, wygrali pierwszą pistoletówkę i dwie kolejne rundy, ale FaZe bardzo szybko powstrzymało ich zapędy ku zwycięstwu. Zwykle po wygranej pistoletówce przeciwnicy pierwszy punkt zdobywają dopiero w szóstej lub siódmej rundzie, tutaj FaZe zrobiło to już w rundzie czwartej. Potem szybko doprowadzili do wyrównania i przez chwilę obie drużyny równo zdobywały kolejne rundy. W końcu jednak to FaZe zaczęło uciekać z wynikiem, kończąc pierwszą połowę stanem 10:5. Po zamianie stron Polakom nie udało się ani wygrać pistoletówki, ani żadnej innej rundy, więc po zdobyciu sześciu kolejnych punktów to FaZe zainkasowało na swoje konto to zwycięstwo.
W kolejnym spotkaniu nowojorskiego turnieju Polacy spotkają się o 20:00 z przegranym w rozgrywanym właśnie meczu Astralis – Liquid, a FaZe – z jego zwycięzcą.

Virtus.pro vs. FaZe Clan – 16:6