Counter Strike: GO
14.09.2017 00:58

Canal+ chce pokazywać esport!

Co prawda na razie chodzi tylko o Canal+ we Francji, ale i tak można to chyba uznać za kolejny kamień milowy jeśli chodzi o esport w „dużych” i poważnych mediach. Co ciekawe, Francuzi będą borykać się z podobnymi problemami co polscy nadawcy, zainteresowani transmitowaniem turniejów CS: GO.

A o co dokładnie chodzi? O turniej Esports European League, który we Francji transmitować będzie prywatna stacja telewizyjna C8, należąca właśnie do wspomnianego potentata mediowego. Turniej startuje już za kilka dni, bo 15 września, a weźmie w nim udział sześć ekip:

  • EnVyUs Academy
  • North Academy
  • Team aAa
  • ARES Esport
  • Ionic
  • dizLown

Pula nagród co prawda jest dość skromna, bo wynosi zaledwie 24 tysiące dolarów, ale sam fakt zaprezentowania się w ogólnodostępnej telewizji to już spora gratyfikacja dla tych młodych zespołów. Co ciekawe, Francja, podobnie jak Polska, posługuje się systemem PEGI, według którego CS: GO jest oznaczone jako gra dla osób powyżej 18 roku życia. Tym samym C8 napotkała te same problemy, które mają nadawcy w Polsce, czyli nie może transmitować rozgrywek w ciągu dnia. Rozwiązanie tej sytuacji okazało się bardzo proste – by nie puszczać spotkań jako retransmisji ustalono, że będą one rozgrywane w godzinach nocnych i tym samym transmisje będą się odbywały na żywo. Parafrazując znane powiedzenie, „Głupie prawo, ale prawo…”, mam tylko nadzieję, że nie wpłynie to jakoś szczególnie na zainteresowanie turniejem wśród widzów i dobrze, że choć w ten sposób będą oni mogli śledzić te rozgrywki w telewizji.