Artykuły
06.09.2017 23:29

Znany duet komentatorski Anders i Semmler zawiesza współpracę

Duet Anders Blume i Auguste „Semmler” Massonnat był bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych i chyba lubianych jeśli chodzi o komentowanie wydarzeń esportowych. Napisałem „był”, bo jak się okazuje, nieprędko będziemy mieli okazję by zobaczyć obu panów razem w akcji.

W wywiadzie dla serwisu theScore esports Semmler zdradził, że póki co zawodowe drogi obu komentatorów się rozchodzą. A konkretnie, Anders nadal zajmuję się komentowaniem, tym razem w duecie z Mosesem, natomiast Semmler poświęca swój czas na inne projekty. Przyczyną tego ma być jego aktualne wypalenie i zmęczenie dotychczasowym zajęciem.
Trzeba przyznać, że życie komentatora mogło dać mu w kość, gdyż ma za sobą nie tylko wieloletnie doświadczenie w komentowaniu turniejów Counter-Strike’a, ale także StarCrafta II oraz gry Bloodline Champions (free-to-play’owego PvP Arena), od której tak naprawdę zaczynał swoją przygodę z mikrofonem.
Jeśli chodzi o wspomniane nowe projekty to jednym z nich była praca dla serwisu Znipe przy alternatywnym streamie z DreamHacka Malmo. Natomiast jeśli chodzi o współpracę z Andersem to nie tylko tworzyli niezwykle zgrany i rozpoznawalny, casterski duet, ale także są współwłaścicielami firmy Room on Fire, która zrzesza wielu międzynarodowych komentatorów. W Room on Fire pracują między innymi natu, YNk czy wspomniany już moses.
Na chwilę obecną nie wiadomo jak „przerwa” Semmlera wpłynie na działalność firmy, a polskiej publiczności pozostają wspomnienia z PGL Majora, gdzie Anders & Semmler zostali powitani nie gorzej niż zawodnicy występujący w turnieju. Niewykluczone, że duet znowu za jakiś czas będzie komentował razem, ale nie należy tego spodziewać się w najbliższej przyszłości.
Całość wywiadu z Semmlerem można przeczytać tutaj.