Malmö
Counter Strike: GO
04.09.2017 01:04

Znamy mistrzów kolejnego DreamHack Masters: Malmö – G2 Esports!

Za nami kolejny turniej z cyklu DreamHack Masters. Tym razem mistrzowski tytuł zdobył francuski team G2 Esports, który w finale pokonał North – 2:0.

Finałowy mecz rozgrywany był na mapach Inferno i Cobblestone. Już podczas spotkania z Ninjas in Pyjamas G2 Esports udowodnili, że bardzo pewnie czują się na Inferno i w wielkim finale DreamHack Malmö potwierdzili swoją dominację na tym terenie. Do przerwy prowadzili bowiem aż 11:4. Po zamianie stron co prawda North zaczęło walczyć o comeback, ale przewaga G2 była zbyt duża i mimo usilnych prób Duńczyków po prostu nie udało im się „dogonić” wyniku. Ostatecznie spotkanie na 1 mapie zakończyło się wynikiem 16:12.
Na drugiej mapie wielkiego finału, czyli Cobblestone, pierwsza połowa była o wiele bardziej wyrównana niż przy pierwszym starciu. Tym sposobem pierwsza połówka skończyła się prowadzeniem North 8:7. Jednak zdziwiłby się ten, kto spodziewałby się po zamianie stron równie wyrównanej walki. North jakby nagle opadło z sił, a inicjatywę przejęło G2, tworząc coraz to większy dystans do przeciwników. Tym samym utorowali drogę Francuzom do zwycięstwa w tym meczu i całym turnieju.

G2 Esports vs. North – 2:0 (16:12, 16:9)