Counter Strike: GO
24.08.2017 09:09

OpTiC zdyskwalifikowane z ELeague Premier oraz DreamHack Malmö

OpTiC Gaming było jedną z ekip, które podczas zakończonej niedawno przerwy wakacyjnej mocno przebudowało swój skład. Jak się jednak okazuje, póki co zamiast sukcesów, graczy tej drużyny spotykają same problemy.

Aktualny skład dywizji CS: GO OpTiC prezentuje się następująco (w nawiasach kraje, z których pochodzą zawodnicy):

  • mixwell (ESP)
  • friberg (SWE)
  • allu (FIN)
  • Magiskb0Y (DEN)
  • NAF (CAN)

Czy Wam też coś się tutaj nie zgadza? No właśnie, mamy w tym momencie dość kuriozalną sytuację, w której organizacja ta, jako amerykańska bierze udział w amerykańskich ligach i turniejach, natomiast ich obecny skład jest międzynarodowy, w większości oparty o zawodników z Europy i tylko jednym graczem z terenu obu Ameryk. Takie działanie wywołało ostrą reakcję najpierw organizatorów DreamHack Malmö, którzy stwierdzili, że obecne OpTiC to nie jest drużyna, którą zaproszono na turniej i wycofano zaproszenie. W ich miejsce wskoczyło Cloud9. Kolejne „reperkusje” spotkały OpTiC ze strony organizatorów ELeague Premier – turnieju, który przecież w poprzednim sezonie wygrało właśnie OpTiC! Tu również poszło o zbyt daleko idące zmiany w składzie, bowiem według regulaminu ELague wymienić można maksymalnie dwóch graczy.
Czy w ślad za DreamHackiem i ELeague pójdzie jakaś inna liga lub turniej? O tym przekonamy się wkrótce, póki co drużyna bardzo dobrze radzi sobie w 6. sezonie ESL Pro League, mając na koncie komplet wygranych i trzy punkty przewagi nad drugim w tabeli SK Gaming.