Artykuły
05.04.2016 12:45

HITBOX UMACNIA SWOJĄ POZYCJĘ NA SCENIE E-SPORTU

Hitbox, miejsce, w którym odnajdują się miliony streamerów oraz entuzjastów e-sportu z całego świata, pogłębia swoją więź z e-sportem poprzez nawiązanie współpracy z trzema strategicznymi partnerami. Dwie nowe umowy obejmują dwuletni kontrakt na nadawanie wszystkich wydarzeń organizowanych przez ESL, a także ekskluzywne prawa do streamowania DreamHacków: rosyjskiego oraz portugalskiego. Dodatkowo Wargaming ogłosił, że to właśnie przy współpracy z Hitbox, 8 oraz 9 kwietnia, będzie transmitował swój największy event e-sportowy w tym roku – World of Tanks Grand Finals, który ponownie odbędzie się w Warszawie.

“Jesteśmy zachwyceni nawiązaniem współpracy z tak wpływowymi na arenie e-sportowej organizacjami. ESL, DreamHack i Wargaming zapewnią naszej globalnej społeczności unikalne doświadczenia, a jednocześnie umożliwią nam dotarcie do jeszcze większej publiczności z całego świata.” – powiedział  Martin Klimscha, CEO i współtwórca Hitbox. „Współpraca z ESL nie mogła dojść do skutku w lepszym momencie. Pozwala nam to na transmisję 10. rocznicy Intel Extreme Masters, najdłużej istniejącego międzynarodowego turnieju e-sportowego. Ponadto przez najbliższe dwa lata będziemy w dalszym ciągu streamować wszelkie wydarzenia ESL. Jej fani nareszcie otrzymają dostęp do najszybszego, najbardziej zaawansowanego czatu i najwyższej jakości streamów video w całej branży.” –  zakończył Martin.

Najbliższym eventem organizowanym przez ESL, streamowanym dzięki nowej umowie, będzie największy turniej World of Tanks w tym roku – Grand Finals 2016. Hitbox będzie odpowiedzialny za oficjalny stream dla widzów (po polsku, angielsku oraz rosyjsku).

Współpracę z DreamHackiem, największym cyfrowym festiwalem gamingowym na świecie, rozpoczęto dzięki ogromnej popularności Hitboxa w Rosji oraz Portugalii. Społeczności w tych krajach są coraz bardziej zainteresowane są e-sportem, a Hitbox pozwoli im cieszyć się oficjalnymi, ekskluzywnymi streamami.

“Jesteśmy dumni z nawiązania współpracy z tak ważnymi organizacjami związanymi z e-sportem, tym bardziej, że doceniają one znaczenie naszej technologii i wyrażają uznanie dla naszego oddania społeczności. E-sport jest siłą napędową branży, a Hitbox znajduje się na samym przedzie fali – i wkrótce zaoferuje jeszcze więcej” – podsumowuje Martin Klimscha.

źródło: materiały prasowe