Counter Strike: GO
09.08.2017 22:53

Zeus wraca do Natus Vincere!

Powiadają, że niemożliwe nie istnieje. A jednak – dzień 9 sierpnia 2017 zapisze się jako jeden z najbardziej niespodziewanych momentów w historii CS-a, na równi z wydarzeniami takimi jak rozłam we fnatic. Oto bowiem główny zawodnik zwycięzców Majora – Zeus – niespodziewane wraca do swojej starej formacji, czyli Natus Vincere.

Bez wielkiej przesady można powiedzieć, że informacja ta spadła na fanów CS-a na świecie niczym piorun ciśnięty przez mitycznego Zeusa. Kto by bowiem przypuszczał, że po wygraniu w doskonałym stylu Majora i osiągnięciu 3. miejsca w rankingu HLTV (o czym pisaliśmy tutaj) Zeus nagle ogłosi powrót do formacji, z której swego czasu został dość bezpardonowo usunięty – o czym dowiedział się po fakcie, i to będąc jednym z jej filarów, jeszcze za czasów CS 1.6. A jednak! A jakie były przyczyny takiej decyzji Zeusa? Otóż, jak zdradził w oświadczeniu na Facebooku oraz w wywiadzie dla HLTV, przez ostatnie miesiące Gambit targały wewnętrzne konflikty, związane między innymi z postacią trenera drużyny – Kane’a. Dla Zeusa Kane był nie tylko doskonałym trenerem i jednym z autorów ostatnich sukcesów, ale przede wszystkim przyjacielem, który pomógł mu w momencie wyrzucenia z Natus Vincere. Zeus zagroził więc, że jeśli Gambit podejmie decyzję o pozbyciu się szkoleniowca, to odejdzie razem z nim – i jak widać słowa dotrzymał. Dodatkowego smaczku całej historii dodaje fakt, że krótko przed swoim odejściem z Na`Vi Guardian napisał w mediach społecznościowych, że był przeciwny wyrzuceniu Zeusa z teamu, co s1mple skwitował komentarzem, że jedyną osobą przeciwną temu był… Edward.
Wraz z Zeusem do składu Na`Vi wrócił seized, odsunięty niedawno wraz z Guardianem, który nie zdołał sobie znaleźć nowej drużyny, w przeciwieństwie do Guardiana, który trafił do FaZe Clan. Ufff, skomplikowane? Coś czuję, że to nie koniec rewolucyjnych transferów na scenie CS: GO tego lata… A Zeusowi osobiście życzę, by w końcu znalazł swoje miejsce na światowej scenie CS: GO już na dłużej, bo zdecydowanie na to zasługuje. Czy będzie to Natus Vincere? Zeus w jednym składzie z S1mple’m? To będzie bardzo ciekawe…