Counter Strike: GO
03.08.2017 09:16

Aktualizacja CS: GO – 3.08.2017 – zmiany Tec-9 i fix dla crouch-jumpa

Najnowsza aktualizacja do Counter-Strike: Global Offensive przynosi kilka zmian, z których dwie z pewnością odbiją się szerokim echem wśród społeczności. Jedna jako bardzo oczekiwana, druga – dużo bardziej kontrowersyjna i nie spodoba się ona każdemu.

Valve bardzo szybko zareagowało na głosy graczy, którzy prosili o naprawienie tzw. crouch-jumpa, który stał się sporym problemem podczas krakowskiego Majora. Przypomnijmy – niemiecka ekipa BIG, t na masową skalę zaczęła korzystać z błędu, który powodował, że jeśli wykonano crouch-jumpa za określoną przeszkodą na mapie (np. ścianką na końcu banana na Inferno), to gracz mógł podejrzeć kto znajduje się za tą przeszkodą, samemu nie będąc widocznym. Potem drużyny zgodziły się nie korzystać z exploita, ale gracze znaleźli podobne miejsca niemal na każdej mapie w grze. Valve zdecydowało się bardzo szybko załatać problem i teraz, jeśli podczas lądowania po crouch-jumpie puścimy przycisk kucania to wydamy dźwięk, zdradzający naszą pozycję. Nie jest to może do końca to, czego oczekiwała społeczność, ale dobre i takie rozwiązanie, poza tym wierzę, że chodziło o szybkie, doraźne rozwiązanie problemu – a na dokładniejsze przyjdzie pora później.
Drugą zmianą w nowej aktualizacji jest – i to może być dla wielu graczy smutna informacja – osłabienie Tec-9. Przy szybkim strzelaniu (wykorzystywanym często przy rushowaniu w rundach eco) broń będzie znacznie mniej celna, celność natomiast zwiększy się tylko przy pojedyńczych strzałach. Zmieniono również ilość nabojów w magazynku – obecnie jest to 18 pocisków i 90 kul łącznie w zapasie. Podobno na to być początek znacznie szerzej zakrojonych zmian jeśli chodzi o pistolety w grze.
Oprócz tych zmian Valve pobawiło się nieco ustawieniami kamery oraz dźwiękami zawodników, których czasem nie było, jeśli stał za ścianą lub inną przeszkodą. Posiadacze Linuxów dostali natomiast lekką optymalizację uruchamiania gry.