AGO Gaming
Counter Strike: GO
01.08.2017 00:06

Solaris Esports bliskie niespodzianki w 3. kolejce ESL Mistrzostw Polski CS: GO

Niewiele zabrakło, by drużyna skazywana do tej pory na pożarcie w rozgrywkach ESL Mistrzostw Polski CS: GO pokonała AGO Gaming. O tym i innych spotkaniach 3. kolejki w naszej relacji.

Solaris Esports to formacja, która jak do tej pory rozegrała w ramach ESL Mistrzostw Polski CS: GO cztery spotkania i wszystkie niestety przegrała. Nasi uważni czytelnicy mogą ich kojarzyć m.in. z turnieju w Kotelnicy Białczańskiej, organizowanego przez Super Game E-Sport, który Solaris wygrało, pokonując m.in. ALSEN Team. W trzeciej kolejce ESL MP CS: GO przyszło im się zmierzyć w dwumeczu z AGO Gaming, oba spotkania były rozgrywane na mapie Train. I o dziwo sprawili AGO spore problemy, przegrywając pierwszą połowę (grając po stronie CT) zaledwie jednym punktem. Dopiero po zamianie stron, a dokładniej mówiąc – w samej końcówce – AGO Gaming udało się uciec, zabezpieczając sobie wygraną 16:11. Drugie spotkanie dwumeczu absolutnie już jednak nie przypominało pierwszego, tutaj AGO nie miało żadnych problemów z pokonaniem przeciwnika i wygraną 16:4.
W drugim dzisiejszym dwumeczu 3. kolejki Izako Boars dwukrotnie pokonali PACT Black – na mapach Train oraz Overpass. Przypomnijmy, że Izako Boars rozgrywają spotkania w nowym składzie, po tym jak z drużyną pożegnał się jej dotychczasowy snajper – Stomp. Tymczasowo zastępuje go Mateusz „Matty” Kołodziejczyk. W pierwszym spotkaniu Dziki Izaka dość pewnie pokonały przeciwnika 16:9, w drugim róznica nie była już aż tak widoczna, spotkanie było o wiele bardziej wyrównane i to mimo bardzo słabej pierwszej połowy w wykonaniu PACT. Zakończyła się ona wynikiem 2:13, ale  w drugiej nastąpił niesamowity comeback, aż do remisu po 14 i to tak naprawdę dwie ostatnie rundy zdecydowały o losach całego spotkania.

Mecze 3. kolejki ESL Mistrzostw Polski CS: GO:

AGO Gaming vs. Solaris Esports – 16:11, 16:4
Izako Boars vs. PACT Black – 16:9, 16:14

Klasyfikacja:

  1. PRIDE – 15 pkt.
  2. AGO Gaming – 12. pkt
  3. Izako Boars – 12 pkt.
  4. Team Kinguin – 9 pkt.
  5. Pompa Team – 9 pkt.
  6. gamENERGY – 6 pkt.
  7. PACT – 3 pkt.
  8. Solaris Esports – 0 pkt.