Counter Strike: GO
28.07.2017 15:16

Rewolucja w Natus Vincere – Guardian i seized poza 1. składem!

Po tym jak dywizja CS: GO Natus Vincere w kiepskim stylu odpadła z Majora w Krakowie po jego fazie grupowej, tracąc jednocześnie status „Legend”, s1mple napisał na swoim Twitterze, że w drużynie niemal na pewno zajdą zmiany. Dziś wiemy już na czym mają polegać.

W pierwszym składzie Natus Vincere nie ma już miejsca dla dwóch zawodników, którzy byli z tą formacją związani od dawna – Ladislava „GuardiaNa” Kovácsa and Denisa „seized” Kostina. Obaj zostali wystawieni na listę transferową, a póki co będą rezerwowymi na czas ważności ich kontraktów. W przypadku Guardiana na podstawie jego aktywności w social media można przypuszczać, że to on sam podjął decyzję o odejściu z ekipy. 2 dni temu napisał na Twitterze, że jeśli opuści drużynę to będzie to tylko i wyłącznie jego decyzja, a dziś – krótko po ujawnieniu informacji o zmianach – dodał, że jego odejście spowodowane jest przede wszystkim niewłaściwym sposobem pozbycia się z niej Zeusa i kiepską atmosferą jaka w ten sposób powstała.
Obaj zawodnicy mają bardzo długi staż w drużynie – obaj pojawili się w 2013 roku, z różnicą kilku miesięcy. Obaj wywalczyli dla formacji kilka trofeów, chociażby zwycięstwo w 1. sezonie ESL Pro League, wygraną na IEM San Jose i podczas ESL One New York, jak również wysokie miejsca na dwóch z rzędu Majorach.
Aktualny skład Natus Vincere przedstawia się następująco:

  • Edward,
  • s1mple,
  • flamie
  • coach: Andi

Jakie będą dalsze losy Guardiana i seized’a? Oficjalnie jeszcze nie wiadomo, ale mówi się o tym, że przynajmniej Guardian zastąpi kogoś w FaZe, które w Krakowie zaliczyło jeszcze słabszy występ niż Na`Vi. Prawdy dowiemy się zapewne już wkrótce.