Counter Strike: GO
25.07.2017 21:04

Magiskb0Y uziemiony, kNg zakontraktowany przez Immortals – zmiany po PGL Major Kraków

To, że na tegorocznym Majorze w Krakowie zapadło kilka, delikatnie mówiąc, ciekawych rozstrzygnięć nie ulega wątpliwości. Teraz jesteśmy świadkami prawdopodobnie ich pierwszych konsekwencji u niektórych spośród startujących tam drużyn. Na pierwszy ogień idą North oraz Immortals.

Jeśli chodzi o ekipę z Danii, która w przeciętnym stylu przegrała Majora z Virtus.pro, to pojawiła się – póki co nieoficjalna – informacja, podana przez serwis Flickshot.fr, jakoby Emil „Magiskb0Y” Reif został posadzony na ławce rezerwowych. Póki co wiadomość ta nie została oficjalnie potwierdzona, poza tym drużyna – jak większość światowej czołówki – robi sobie obecnie wakacje. Czy faktycznie Magiskb0Y, który jeszcze niedawno był uważany za jeden z największych talentów sceny CS-a, został odsunięty od pierwszego składu, powinniśmy się dowiedzieć za około 2-3 tygodnie, kiedy North wróci do regularnego, turniejowego grania.
Odwrotna sytuacja miała miejsce u zdobywców 2. miejsca w Krakowie, czyli brazylijskiej formacji Immortals. Grający tam od 2 miesięcy na „okresie testowym” Vito „kNg” Giuseppe pokazał się najwyraźniej z tak dobrej strony, że władze organizacji postanowiły zakontraktować go na stałe. kNg pojawił się w Immortals w miejsce fnx’a, który obecnie jest ich rezerwowym zawodnikiem. Awans do play-offs i 2. miejsce na krakowskim turnieju to nie jedyne osiągnięcie tej nowej, ale jakże prężnej drużyny. Nie tak dawno zdobyli oni 3. miejsce na turnieju DreamHack Summer 2017, do czego również bardzo przyczynił się kNg.
Patrząc na powyższe zmiany jestem ciekaw czy pójdą za nimi kolejne. Być może coś zmieni się w Astralis, a może w katastrofalnie obecnie wyglądającym FaZe Clan? Przebąkuje się również o zmianach w składzie Natus Vincere. Które z tych domysłów staną się rzeczywistością – o tym pewnie przekonamy się już niedługo.