Counter Strike: GO
23.07.2017 13:58

Virtus.pro przegrywa półfinał Majora z Immortals

Na półfinałowym spotkaniu z Immortals skończyła się przygoda Virtus.pro z krakowskim Majorem. O ile w ćwierćfinale z North nasza ekipa poradziła sobie bez większych problemów, o tyle „nowicjusze” z Immortals mocno zaskoczyli polskich weteranów.

Półfinał Polaków rozegrany został na mapach Inferno oraz Mirage. Niestety z 4 pistoletówek nasi zawodnicy wygrali tylko jedną – na początku drugiej połowy drugiej mapy. Nie wiadomo na ile była to kwestia zmęczenia rozegranym tego samego dnia ćwierćfinałem, a na ile zaskoczenie grą Immortals, ale postawa VP w tym spotkaniu dalece odbiegała od tego co pokazywali we wcześniejszych meczach w Tauron Arenie. Doskonale pokazuje to wynik pierwszych połówek na obu mapach – w obu przypadkach kończyliśmy je z wynikiem 4:11 i tylko na drugiej mapie, czyli Mirage, udało się polskiej formacji wykonać comeback pozwalający chociażby zbliżyć się do wyrównania. Na Inferno w drugiej połowie zdobyliśmy zaledwie jeden punkt. Brakowało skuteczności i powtarzalności, bo o braku szczęścia mówić nie można – nie raz udawało się Polakom wygrać rundę, która wydawała się nie do wygrania, jak 3 kille pashy w 23 rundzie, po której powinniśmy bez problemu zdobyć kolejny punkt – a jednak się tak nie stało.
Ostatecznie więc spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Immortals, którzy zagrają w wielkim finale z Gambit Esports (formacja ta równie niespodziewanie pokonała Astralis 2-1), a VP zajmuje 3/4 miejsce, ex aequo z niedoszłymi obrońcami tytułu z Atlanty. Major w wykonaniu VP pokazywał zdecydowany postęp w stosunku do występów z ostatnich kilku miesięcy. Natomiast publiczność jest absolutnym numerem jeden i prowadzi – pod wodzą Polish Corner – najlepszy doping na świecie. Także w trakcie półfinału probowała dodać Virtus.pro skrzydeł odśpiewując między innymi, po raz pierwszy na imprezie esportowej, Mazurka Dąbrowskiego.

Półfinały PGL Major Kraków:
Virtus.pro vs. Immortals – 0:2 (5:16, 11:16)
Gambit Esports vs. Astralis – 2:1 (16:10, 8:16, 16:12)