SK Gaming
Counter Strike: GO
19.07.2017 08:44

FaZe odpada z Majora, Gambit za silne dla VP, BIG awansuje do play-offów – PGL Major dzień 3.

Wtorek był trzecim dniem rozgrywanego w Krakowie turnieju PGL Major i jednocześnie jego półmetkiem. Nie brakowało w nim emocji i zaskakujących rozstrzygnięć, dzięki którym po raz kolejny kibice na całym świecie mogli się przekonać dlaczego Counter-Strike jest tak wspaniała rywalizacją.

Dla polskich kibiców najważniejsza informacja to rezultat spotkania Virtus.pro kontra Gambit. Niestety Polacy nie wykorzystali pierwszej okazji na awans do fazy play-off, ekipa Gambit okazała się zbyt mocna i wygrała 16 – 11. Początek spotkania Virtus.pro miało znakomity, niestety Gambit, które jest jedną z sensacji tego turnieju, jeszcze w pierwszej połowie doprowadziło do wyrównania i prowadzenia, którego nie oddali już do końca. Najwyraźniej coraz bardziej procentują ostre treningi, które Rosjanie narzucili sobie przed Majorem – zawodnicy Gambit w ciągu ostatnich 2 tygodni przed turniejem trenowali ok. 200 godzin, dzięki czemu awansują do play-offów z bilansem 3-0. Kolejna szansa Polaków natomiast już dzisiaj o godzinie 16:00, kiedy to zagramy z ekipą North, a jeśli i tu się nie powiedzie, również dzisiaj gramy w ostatniej kolejce spotkań z nieznanym jeszcze rywalem. Co do PENTA Sports i Innocenta, to udało im się wygrać z formacją Vega Squadron, więc mają jeszcze pewne szanse na awans dalej. Dziś zagrają m.in. z FlipSid3.
Jeśli chodzi o pozostałe wydarzenia, to dla większości fanów CS-a na świecie chyba największą sensacją jest odpadnięcie z turnieju FaZe. Finaliści turnieju w Katowicach pożegnali się z turniejem w Krakowie z katastrofalnym wynikiem 0 – 3, dołączając w ten sposób do Vega Squadron. Wynik ten jest tak tragiczny, że nawet na stronie organizacji pojawiło się stosowne oświadczenie z przeprosinami wystosowanymi do fanów. Innym dość niespodziewanym rozstrzygnięciem była wygrana BIG na SK Gaming. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że Niemcy są poważnym przeciwnikiem, ale chyba nikt nie ośmieliłby się przed tym spotkaniem przypuszczać, że uda im się zatrzymać niesamowitego Coldzera i spółkę. W ten sposób BIG dołącza do Gambit w piątkowych ćwierćfinałach.
A na koniec należy pochwalić organizatorów za uporanie się w końcu z problemami, które trapiły ich w niedzielę i poniedziałek. 3. dnia turnieju transmisja przebiegła przez większych utrudnień, zresztą PGL oficjalnie przeprosiło fanów i widzów za wcześniejsze problemy, a jako ich winnego jednoznacznie wskazało dostawcę internetu w Tauron Arenie. Oby pozostała część turnieju przebiegła już w spokoju, no i z Virtus.pro w fazie play-off.

Wyniki dnia 3.:

Vega Sqadron vs. PENTA – 14:16
FlipSid3 vs. FaZe – 16:10
mousesports vs. North – 15:19
Natus Vincere vs. Immortals – 10:16
G2 vs. Cloud9 – 19:17
fnatic vs. Astralis – 14:16
Gambit vs. Virtus.pro – 16:11
SK Gaming vs. BIG – 14:16

Czasówka na dziś:

10:00 – mousesports vs. Cloud9
11:30 – PENTA vs. FlipSid3
13:00 – Natus Vincere vs. fnatic
14:30 – G2 vs. Astralis
16:00 – North vs. Virtus.pro
17:30 – SK Gaming vs. Immortals
19:00 – 1. mecz rundy 5.
20:30 – 2. mecz rundy 5.
22:00 – 3. mecz rundy 5.