AGO Gaming
Counter Strike: GO
06.07.2017 20:56

Sensacyjne rozstrzygnięcia w półfinale Polskiej Ligi Esportowej!

Dopiero co wyjaśniły się losy zawodników grających do niedawna pod nazwą InetKoxTV, a o których odejściu od tej marki spekulowano już jakiś czas temu, a tu zawodnicy dokonują pierwszego dużego wyczynu! W półfinale Polskiej Ligi Esportowej zawodnicy AGO Gaming pokonali faworyzowane Team Kinguin 2:1!

To, że drużyna Kinguin od pewnego czasu odnosi słabsze wyniki nie jest dla nikogo niczym nowym, ale były to raczej spotkania na międzynarodowym szczeblu – w Polsce Kinguin należało do ścisłej czołówki, a do ich poziomu zrównywało się jedynie PRIDE. Tak więc przed dzisiejszym półfinałem Polskiej Ligi Esportowej wszyscy byli raczej pewni ich awansu do finałowego starcia. Rzeczywistość okazała się jednak dużo bardziej zaskakująca – AGO Gaming, grające obecnie w składzie: Furlan, GruBy, snatchie, TOAO i phr, przegrało jedynie pierwszą mapę, Cobblestone, by wygrać dwie kolejne (Train i Overpass), w tym ostatnią po bardzo zaciętej dogrywce.
W drugim półfinałowym spotkaniu obyło się już bez niespodzianki, choć było do niej blisko – Team GRUBASy o włos przegrał z PRIDE 1:2, na dwóch mapach walcząc w dogrywkach – po na mapie Cache, którą wygrali 16:12, zarówno na Cobblestone jak i Overpass ulegli przeciwnikowi wynikiem 18:21, tracąc tym samym szansę na finał.
Finałowe starcie zostanie rozegrane o godzinie 21:30.

Polska Liga Esportowa – półfinały:
AGO Gaming vs. Team Kinguin 2:1 (12:16, 16:14, 21:19)
Team GRUBASy vs. PRIDE 1:2 (16:12, 18:21, 18:21)