LAN
Artykuły
05.07.2017 20:46

Najwyżej położony polski LAN – wakacyjne Super Game E-sport Kotelnica Białczańska

W Kolonii trwają emocje związane z ESL One Cologne, niestety już bez Polaków, ale ja chciałbym jeszcze na moment wrócić do tego, co działo się w ubiegły weekend niemal pod naszym nosem. Ekipa Super Game E-Sport po raz kolejny zorganizowała swój projekt najwyżej położonego polskiego LAN-a, który – podobnie jak w zeszłym roku – miał miejsce na szczycie Kotelnicy Białczańskiej.

Zawsze miło jest wyrwać się z miasta i w pięknych okolicznościach przyrody zrelaksować, jednocześnie obserwując esportowe zmagania. Za emocje odpowiadał turniej CS: GO, jak również mini turnieje w League of Legends oraz FIFA 17, oba rozgrywane formatem 1 vs. 1. Turniej CS-a wygrała drużyna Solaris Esports, która w finale pokonała ALSEN Team 2:0, a trzecie miejsce zajęła drużyna Check-Point. Turniej FIFA 17 wygrał Robert „Lisekhd” Liszka, natomiast w turnieju League of Legends najlepszy był Paweł Fatla.
A sam turniej? Organizacyjnie jak zwykle w przypadku Super Game E-sport bez większych problemów ani opóźnień, co staje się niemalże znakiem rozpoznawczym SGE. Ponad to tym razem zmagania mogła obserwować większa liczba widzów ze względu na transmisję prowadzoną przez E-sport TV oraz monitory ustawione w karczmie obok miejsca turnieju. Co prawda pogoda niezbyt dopisała, ale na to już organizatorzy wpływu mieć nie mogą – i tak znaleźli się śmiałkowie, którzy odwiedzili w ten weekend szczyt Kotelnicy, a przy okazji mogli spojrzeć na zmagania w ramach turniejów. Turniejowi towarzyszyło także afterparty z soboty na niedzielę, które na szczęście chyba nikogo nie wybiło z rytmu i nie utrudniło rozgrywania nazajutrz spotkań. 😉
Z tego co mi wiadomo to jeszcze nie jest ostatnie słowo SGE w te wakacje, ekipa powoli przygotowuje się już do kolejnych wakacyjnych turniejów, m.in. w Wejherowie. Będziemy obserwować ich kolejne poczynania i na pewno Was o nich poinformujemy.