05.07.2017 13:00

Katastrofalny mecz z Heroic, Virtus.pro odpada z turnieju w Kolonii!

To była ostatnia szansa Polaków na utrzymanie się na turnieju ESL One Cologne – po wczorajszych dwóch przegranych meczach Polacy musieli wygrać z ekipą Heroic by mieć jeszcze jakiekolwiek nadzieje.

Tak naprawdę można śmiało powiedzieć, że mecz na Cobblestone to mecz bez większej historii. Zaczęło się od przegranej pistoletówki, po której Heroic zaczęło seryjnie zaskakiwać Polaków i zdobywać kolejne rundy, grając po stronie CT. Dopiero przy stanie 0:6 Virtus.pro zdecydowało się na wzięcie pierwszej pauzy taktycznej, a pierwsze dwa punkty zdobyli dopiero przy stanie 0:8. Potem znowu do głosu wróciła duńska formacja, bezproblemowo doprowadzając do stanu 13:2 w pierwszej połowie. Po zamianie stron Polakom udało się jeszcze wygrać drugą pistoletówkę i kilka kolejnych rund, ale gdy tylko Heroic miało okazję zagrać na fullu, skrzętnie ją wykorzystało – w tym momencie wynik to 14:5. W następnej o dziwo Polacy ugrali eko, ale Heroic błyskawicznie odpowiedziało, doprowadzając do rundy meczowej, którą za pierwszym podejściem Polakom udało się wybronić. Ale doprowadzenie chociażby do dogrywki wymagałoby w tym momencie wygrania 9 rund z rzędu, bez żadnych błędów, co przy obecnej formie VP było zadaniem wyraźnie zbyt trudnym. Udaje się im co prawda doprowadzić do stanu 15:9, a w kolejnej rundzie Polacy są bliscy utrzymania BSa B, jednak finalnie to Heroic wygrywa tę rundę meczową jak i całe spotkanie. Tym samym po kolejnym bardzo słabym występie Polacy żegnają się z tym prestiżowym turniejem, a ich szanse na osiągnięcie większego sukcesu na Majorze stoją pod coraz większym znakiem zapytania.

Virtus.pro vs. Heroic – 16:9