AGO Gaming
Counter Strike: GO
27.06.2017 08:54

Znamy rozstrzygnięcia ostatniej kolejki PLE CS: GO

W niedzielę i poniedziałek rozegrane zostały ostatnie mecze fazy zasadniczej Polskiej Ligi Esportowej. Tym samym wiemy, kto przechodzi do fazy play-off. W ostatnich spotkaniach nie obyło się bez niespodzianek oraz… kontrowersji.

Największym zaskoczeniem była prawdopodobnie dwukrotna przegrana PRIDE z teamem GRUBASy. W pierwszym spotkaniu tego dwumeczu PRIDE uległo aż 3:16, w drugim wynik był nieco lepszy, ale wciąż na niekorzyść drużyny aspirującej do miana 3 siły w Polsce – 9:16. W poniedziałkowych meczach Team Kinguin pewnie wygrało oba swoje spotkania z Pompa Team.black 16:6 i 16:8, tym samym umacniając się na fotelu lidera. Natomiast na koniec dnia zostały nam spotkania, które miały zdecydować o tym, kto awansuje do fazy play-off – pomiędzy ex-Samung4Gamers by Inetkox oraz Pompa Team.black. Drużyny te podzieliły się pomiędzy siebie punktami, pierwszy mecz wygrało ex-Inetkox 16:8, natomiast w drugim lepsi byli zawodnicy Pompa Team.black 16:13.
I w tym momencie pojawiają się wspomniane przeze mnie na początku kontrowersje. Wyniki ostatnich spotkań sprawiły, że trzy drużyny: ex-Samsung4Gamers by Inetkox, Pompa Team.yellow oraz PRIDE – miały tę samą liczbę punktów. Okazało się, że PLE nie była w regulaminie przygotowana na taką ewentualność i odpowiedni zapis pojawił się tam dopiero ostatniego dnia rozgrywek. Według aktualizacji premiowane są drużyny z lepszym bilansem ogólnym rund, a nie – jak się wielu obserwatorów i kibiców spodziewało – drużyny, które mają lepszy bilans bezpośrednich starć. Tym samym do dalszej fazy turnieju przeszły PRIDE i ex-Inetkox, a Pompa Team.yellow odpadła z rywalizacji.

Wyniki ostatniej kolejki PLE CS: GO:

GRUBASy vs. Team Kinguin:                                                    4:16, 3:16
PRIDE vs. GRUBASy:                                                              3:16, 9:16
Team Kinguin vs. Pompa Team.black:                                      16:8, 16:6
ex-Samsung4Gamers by Inetkox vs. Pompa Team.black             16:8, 13:16

Tabela:
1. Team Kinguin
2. GRUBASy
3. ex-Samung4Gamers by Inetkox
4. PRIDE
5. Pompa Team.yellow
6. Pompa Team.black
8. PACT Black
9. Venatores