Counter Strike: GO
22.06.2017 00:07

Zmienne szczęście Team Kinguin na inaugurację ESEA Premier

W środę swoją walkę w ESEA Premier rozpoczęło Team Kinguin. Na początek rozegrali oni dwa spotkania, których wyniki bardzo dobrze oddawały poziom przeciwników, z którymi przyszło im się zmierzyć.

W pierwszym meczu w ramach ESEA Premier, Team Kinguin spotkało się z ekipą Nexus Gaming. Rumuński zespół to triumfatorzy turnieju ESL Major League Spring 2017. W spotkaniu z Polakami, rozgrywanym na mapie Overpass, postawili zdecydowany opór i, o ile początek był jeszcze dość wyrównany, to już pod koniec pierwszej połowy Rumuni zaczęli uciekać z wynikiem – przed zamianą stron zobaczyliśmy wynik 10:5. Grając po stronie Terro Nexus Gaming zwolnili nieco tempo, zobaczyliśmy więc znowu bardziej wyrównane spotkanie – połowa ta zakończyła się wynikiem 6:4 dla Nexus i w całym spotkaniu 16:9 dla naszych przeciwników.
Drugi przeciwnik wczorajszego dnia to zespół BPro Gaming z Bułgarii. Drużyna ta to nie nowicjusze w ESEA Premier, ale idzie im tam raczej dość przeciętnie – poprzedni sezon zakończyli na odległym, 11 miejscu. Aktualnie rozegrali (i przegrali) tylko jedno spotkanie, mecz z Kinguin był więc drugim w tym sezonie. Tutaj zespoły spotkały się na mapie Nuke. Początek spotkania znowu zaskakująco wyrównany, biorąc pod uwagę poziom przeciwnika, który co prawda stopniowo tracił do Kinguin kolejne rundy, ale zawsze jednak pozostawał w „zasięgu wzroku” – tak bowiem należy określić wynik na koniec pierwszej połowy czyli 9:6 dla Kinguin. Dopiero gdy Polacy zaczęli grać po stronie Terro sytuacja diametralnie się zmieniła, Bułgarom udało się wygrać tylko jedną rundę, a dla Polaków był to triumfalny i zdecydowany pochód po zwycięstwo. Na koniec zobaczyliśmy wynik 16:7 dla Team Kinguin.
W czwartek zobaczymy aż pięć spotkań z udziałem Polaków. Swoje dwa spotkania rozegra Kinguin (z Gambit Esports i Space Soldiers), ponad to PRIDE zmierzy się z fińskim SkitLite, a PENTA Sports z Innocentem w składzie zagra z WySix oraz Tricked. Poniżej dokładna rozpiska godzinowa tych spotkań.

ESEA Premier – pierwsze wyniki Team Kinguin:
vs. Nexus Gaming – 9:16
vs. BPro – 16:7

Czwartkowe mecze z udziałem Polaków:
18:00 – Team Kinguin vs. Gambit Esports
20:00 – PRIDE vs. SkitLite
20:00 – PENTA Sports vs. WySix
21:00 – PENTA Sports vs. Tricked
21:00 – Space Soldies vs. Team Kinguin

Tabela:
Obecnie w tabeli Team Kinguin zajmuje 12. miejsce, natomiast PRIDE utrzymuje swoją wysoką 3. lokatę.