PIXEL HEAVEN 2016
Artykuły
16.03.2016 20:29

PIXEL HEAVEN 2016 – WIELKIE ŚWIĘTO INDYKÓW I RETROFANÓW JUŻ PO RAZ CZWARTY!

W weekend 3 – 5 czerwca, tym razem w halach Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie odbędzie się czwarta edycja Pixel Heaven – wyjątkowego wydarzenia dla wielbicieli elektronicznej rozrywki, którzy pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, niezależnych twórców gier wideo oraz miłośników komiksów, gier planszowych i klimatów lat 80. i 90 ubiegłego wieku.

Atrakcji jak zawsze nie zabraknie dla wielbicieli retro – tym razem czekać na nich będzie ponad 100 stanowisk z komputerami i konsolami 8 / 16 bit gotowych do zabawy, a poza tym automaty arcade, prawdziwe flippery i wynalazki z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Odbędą się konkursy i opowieści w ramach Retro Stories z udziałem wyjątkowych gości specjalnych.

Pixel Heaven to także święto współczesnych graczy i największy w Polsce festiwal dla niezależnych twórców gier – czyli wystawa twórców PIXEL.EXPO, nagrody PIXEL.AWARDS oraz dwudniowa konferencja DEV.CONNECT.

A to nie koniec atrakcji. Goście tegorocznego Pixel Heaven będą mogli pograć w gry planszowe, zwiedzić wystawę „Komiksy PRL”. Tradycyjnie nie zabraknie Nocy z Demosceną. Przewidziano specjalną strefę dla najmłodszych uczestników – czyli Kids Play & Learn. Odbędzie się konkurs „retrocosplay” oraz „Giełda Komputerowa” – czyli wyjątkowy powrót do czasów niezapomnianych giełd komputerowych z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Wśród nowości m. in. 80’s Trailer Shock – dwugodzinny pokaz trailerów do filmów klasy B z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku! A podczas sobotniego afterparty na uczestników czekać będą pozytywna atmosfera oraz wyjątkowe koncerty.

Tegoroczna edycja Pixel Heaven będzie największą z dotychczasowych i odbędzie się w absolutnie wyjątkowych wnętrzach Zajezdni Autobusowej MZA przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie. Surowe, postindustrialne przestrzenie stworzą właściwy klimat, a rozległy teren zewnętrzny zostanie na czas imprezy przejęty przez foodtrucki i dostawców napojów chłodzących. Więcej informacji: www.pixelheavenfest.com.

Gamers24.pl jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

Pixel Heaven 2016. Retro & Indie Gaming Fest.
3 – 5 czerwca 2016 r.
Zajezdnia Autobusowa MZA
ul. Włościańska 52, Warszawa
www.pixelheavenfest.com

Więcej informacji udziela organizator:
Robert Łapiński
robert@pixel-magazine.com / 668280363