19.06.2017 22:16

SK Gaming mistrzem DreamHack ASTRO Open Summer 2017

Brazylijczycy z SK Gaming pokonali w finałowym spotkaniu DreamHack ASTRO Open Summer 2017 ekipę gospodarzy – Fnatic 2:1, zdobywając tym samym trofeum turnieju i 50 tysięcy dolarów.

Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne były trzy mapy – Inferno, Overpass oraz Mirage. Początek spotkania, na wybranej przez Fnatic mapie Inferno, zdecydowanie należał do SK Gaming, które bezlitośnie wykorzystywało błędy Szwedów, takie jak wyczekiwanie z podłożeniem bomby do ostatnich sekund każdej rundy. Fnatic potrzebowało nabrać „rozpędu” by zacząć doganiać przeciwnika i pierwszą połowę na Inferno zakończyli wynikiem 7:8. Po zamianie stron wygrali już jednak tylko jedną rundę, a cała mapa zdecydowanie wpadła na konto SK. Na Overpass role kompletnie się odwróciły, bo Szwedzi szybko wygrali pierwszych 6 rund, po których SK wzięło time-out. Przerwa na niewiele im się jednak zdała, a do końca pierwszej połowy zobaczyliśmy gigantyczną dominację Fnatic i wynik 13:2. Zamiana stron niewiele zmieniła w sytuacji w meczu, Brazylijczycy zdobyli dwie rundy, tak więc na koniec zobaczyliśmy wynik 16:4 dla Fnatic. Początek Mirage był wyrównaną wymianą ciosów – najpierw punkt zdobyło Fnatic, a SK Gaming odpowiedziało w następnej rundzie. Kolejne również padły łupem Brazylijczyków, co zmusiło Fnatic to wzięcia przerwy taktycznej. Ta pozwoliła nieco uspokoić emocje i poprawić wynik – pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 8:7 dla SK. Na drugą połowę zabrakło im już jednak szczęścia i finalnie zobaczyliśmy na Mirage wynik 16:8, a Brazylijczycy mogli świętować triumf.