DOTA 2
03.07.2015 19:41

DOTA 2 INTERNATIONAL REKORDOWA PULA

Każda osoba interesująca się w jakimś sposób e-sportem albo jedną z najbardziej znanych gier MOBA, wie że w największych finałach można zgarnąć bardzo wysokie nagrody. Tak oczywiście mowa tutaj o grze Dota2, która już w 2014 roku zebrała pulę nagród o łącznej wartości jedenastu milionów dolarów.

Valve, twórcy gry i w tym roku pobiją ustanowiony przez siebie zeszłoroczny rekord. Obecna kwota przekroczyła już kwotę ponad piętnastu milionów dolarów i najprawdopodobniej zatrzyma się koło szesnastu. Według niektórych jest to kosmiczna cena i chcieli by poznać jak udało się ja uzbierać.  Wszystko dzięki graczom, którzy chcąc otrzymać Kompendium(wirtualną księgę) wpłacali swoje pieniądze – znajdą tam specjalne bonusy do swoich kont. Wszystkie cele, na które zbierano środki zostały spełnione:

– nowe przedmioty
– nowa muzyka
– nowe efekty wizualne
– komiks z gry

dota-2014-price

Czy zostaną dodane nowe cele by zwiększyć środki na nagrody ? Przekonamy się już niebawem.

Finały Dota2 The International odbędą się 8 sierpnia w Seattle, a dokładniej w KeyArena Center. Tym razem organizatorzy zwiększyli liczbę uczestniczących drużyn, z 8 do 16.

Zaproszone drużyny, które przez swoje roczne działania automatycznie zostały zakwalifikowane:

Vici Gaming, Evil Geniuses, Team Secret, Invictus Gaming, LGD Gaming, Cloud9, Team Empire, Virtus.pro, Newbee, Fnatic

Zwycięzcy poszczególnych kwalifikacji regionalnych:

compLexity Gaming(Americas Winner), EHOME(Chine Winner), Natus Vincere(Europe Winner), MVP.Hot6ix(Southeast Asia Winner) oraz dwa miejsca czekające na kolejne drużyny.

Więcej znajdziecie na głównej stronie The International Dota2.