Sprzęt
21.07.2015 19:37

STREAMY Z XBOX ONE NA PC? – MOŻLIWE

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowej wersji systemu operacyjnego Windows. Jak twierdzi gigant z Redmond, W10 będzie systemem dedykowanym także dla graczy. Nie ma w tym krzty przesady, gdyż nowy produkt Microsoftu, będzie w pełni kompatybilny z konsolą Xbox One.

Dzięki aplikacji zatytułowanej po prostu Xbox, będziemy mieć dostęp do kluczowych funkcji urządzenia z poziomu zwykłego PC. Personalizacja awatara, zarządzanie wiadomościami, dostęp do osiągnięć, czy najważniejsze – streamowanie rozgrywki bezpośrednio z konsoli poprzez PC – to tylko niektóre funkcje, jakie zostaną oddane do dyspozycji użytkowników. Warto dodać, że gracze uczestniczący w programie Preview, już od pewnego czasu mogą korzystać z wyżej wymienionych dóbr.

 xbox-gaming-win10-960

Połączenie Xboxa z komputerem osobistym tak na dobrą sprawę, wydawało się być kwestią czasu. Jednakże dopiero teraz można zaobserwować jaki potencjał niesie za sobą rozwiązanie zaproponowane przez Amerykanów. Możliwości wynikające z połączenia peceta z Xone, wspomagają tworzenie własnych centr rozgrywki, co jest zdecydowaną zaletą.

Mam wrażenie, że Microsoft nie poprzestanie na tym rozwiązaniu i pójdzie za ciosem zaskakując nas nowymi pomysłami. Tymczasem zerknijcie na materiał prezentujący wyżej wymienione rozwiązania w praktyce.