Counter Strike: GO
01.06.2017 23:13

Mistrzostwa Polski Kobiet

Mistrzostwa Polski Kobiet na platformie Counter Strike Global Offensive odbędą się pierwszy raz w historii naszej rodzimej sceny. Turniej online zaplanowany początkowo planowany na koniec maja tego roku finalnie odbędzie się w terminie 3-4 i 10-11 czerwca, a udział w nim wezmą 4 drużyny. Początkowo wszystkie 4 drużyny miały być wyłonione na zasadzie zaproszeń jednak mimo sporego zainteresowania udziałem w turnieju, ostatni slot pozostał otwarty dla zwycięzców kwalifikacji – czyli drużyn, które samodzielnie zgłosiły się do udziału w turnieju.

Walka będzie się toczyć nie tylko o symboliczny tytuł. W grę wchodzą również realne pieniądze i nagrody rzeczowe. Śmiało możemy tu mówić o rewolucji, która będzie odbywać się na naszych oczach. Jak zapewnia organizator, jeżeli wydarzenie będzie się cieszyć powodzeniem to w kolejnych latach może stać się stałą formą rywalizacji dla naszych rodaczek. To duże przedsięwzięcie skierowane do płci pięknej ma na celu promocję i rozwój kobiecej sceny w Polsce, zachęcenie dziewcząt do rywalizacji oraz współzawodnictwa.
Unicorns Female
Drużyna w obecnym składzie gra ze sobą od listopada zeszłego roku. To pięć zawodniczek, które tworzą niezależny zespół i od kilku miesięcy startują nie tylko w żeńskich turniejach, ale ochoczo podejmują wyzwania także od panów. Niejednokrotnie można było je oglądać podczas lanowych potyczek na terenie Polski. Niektóre zawodniczki możecie kojarzyć z poprzednich teamów m.in. z Team Genesis, RedFOX czy HyperShots.W aktualnym składzie oglądamy:
Martyna „lettys” Owsik
Aleksandra „Infinity” Dydak
Angelika „Angieee” Kumorkiewicz
Sylwia „sy$ka” Jędrzejczak
Ewelina „Eva” Adamowicz

Do ostatnich starć „jednorożców” należał udział w ESL Open Spring Female Cup, gdzie doszły do fazy playoff. W Pucharze Polski Cybersport dotarły do RO32, natomiast w dzisiejszym turnieju Faceit Aphobia Gaming Female Cup dotarły do półfinału.

Team Female Hydra
To jeden z młodszych teamów, który nie ma wiele doświadczenia. Dziewczyny kompletowanie drużyny zakończyły w styczniu, kiedy dołączyła do nich firingirl?. Od tej pory priorytetem stało się zgranie i osiągnięcie poziomu dającego szansę na konkurowanie z czołowymi teamami na scenie. Dziewczyny mają spory potencjał i apetyt na wygraną. Do tej pory wystartowały w kwalifikacjach na GamerLan, kwalifikacjach do Mistrzostw Polski CS:GO na ESL oraz turnieju ESL CS:GO Female 5on5 Summer.

Drużyna wystąpi w składzie:
Taida [Grumpy] Jasek
Kamila [firingirl?] Kopij
Mariola [insanity] Oracz
Sara [Kiciu$<3] Zaguła
Sylwia [Sysula] Węglińska

Oświadczenie drużyny:
Nie była to dla nas łatwa decyzja. Mistrzostwa Polski Kobiet to poważne przedsięwzięcie, które jest dla nas dużym wyróżnieniem. Mimo wielu trudności zdecydowałyśmy, że spróbujemy swoich sił i staniemy do walki z najlepszymi damskimi drużynami z Polski. To ogromna szansa do rozwinięcia skrzydeł i pokazania na co nas stać!

E-BLUE Angels
to drużyna grajca na platformie Counter StrikeŁ Global Offensive, założona  w styczniu 2017 roku, której sponsorem tytularnym została marka E-BLUE. W składzie występują dobrze znane i rozpoznawane polskie zawodniczki, które w przeszłości reprezentowały barwy m.in. Universal Soldiers oraz ALSEN-Team. Dziewczyny stawiają na stabilność zespołu, dobrą komunikację oraz najlepsze wyniki.

Skład drużyny:
Agnieszka [pasia] Olejnik – kapitan drużyny
Patrycja [lui] Goszczyńska
Adriana [Adelajn] Przewłocka
Klaudia [missiorek] Tanasiewicz
Paulina [paulele] Skorzewska

Oświadczenie Agnieszki „pasia” Olejnik:
Mistrzostwa Polski Kobiet jest dla nas ważnym turniejem, ze względu na rangę wydarzenia. Będą w nim brały udział najlepsze polskie zespoły. Pojedynki będą niezwykle ciekawe, ponieważ obecny poziom polskich drużyn kobiecych jest bardzo wyrównany. Polski e-sport idzie w dobrym kierunku i cieszę się z faktu, że kobieca scena nie stoi w miejscu tylko również się rozwija.

Team PHOENIX
Jako team nie mają osiągnięć w aktualnym składzie, jednak każda z osobna może pochwalić się sporym bagażem doświadczeń i ciekawą esportową przeszłością. Poszczególne zawodniczki reprezentowały barwy Genesis, 31337esports.female czy teamu Toxicity female. Aktywnie uczestniczyły w turniejach online dla żeńskiej społeczności CS:GO oraz lokalnych lanach.

Drużyna wystąpi w składzie:
Sandra [frida*] Wojnowska
Karolina [Keira] Ołdak
Aleksandra [iggy] Długołęcka
Michalina [Yosh] Chudzińska
Diana [ever] Kaznowska

Oświadczenie zawodniczek:
Motywacją do wzięcia udziału w turnieju była przede wszystkim chęć dalszego rozwoju zarówno jako indywidualne jak i drużynowo. Mimo krótkiego stażu wspólnej gry, każda z nas dzieli wspólną pasje jaką jest Counter Strike i każda dąży by rozwój żeńskiej sceny osiągnął jak najwyższy poziom w jak najkrótszym czasie, stad tez, chcąc się do tego przyczynić składamy te zgłoszenie o udział w turnieju.

_______________________________________________________________________________________________

Female-Gaming.pl
Można śmiało powiedzieć, że odnieśliśmy duży sukces. Od dawna obserwujemy piękniejszą stronę sceny, kibicujemy jej i wierzymy, że Polki mogą zawojować świat. Inicjatywa powstania damskiego turnieju, który pobudzi w dziewczynach chęć rywalizacji, chodziła nam po głowie od dawna. Teraz przyszedł czas na realizacje i zebranie efektów przedsięwzięcia. Z zaledwie garstki drużyn powstała nam scena, w której można mówić o wyrównanej walce, rywalizacji i ambicjach.

Rozgrywki w Counter-Strike: Global Offensive są zdominowane przez mężczyzn, a mimo to panie coraz chętniej starają się podejmować wyzwania, dzielnie walczą i chcą pokazać, że dla nich również jest miejsce w e-sporcie. O sile i popularności wspomnianej gry FPS nie trzeba już dziś nikogo przekonywać.
W związku z dużym poruszeniem wokół kobiecej sceny i rosnącym zainteresowaniem starciami płci pięknej w wirtualnym świecie, pragnę przedstawić najbliższe wydarzenia, które będą okupione sporym rozgłosem i zainteresowaniem.
Już wkrótce rozpocznie się kolejna edycja ESL Female Open Summer Cup gdzie do rywalizacji staną drużyny z całej Europy. Niespełna miesiąc temu został ogłoszony cykl turniejów Aphobia Gaming – Female Cup na platformie Faceit a pod koniec maja odbędą się pierwsze w historii polskiej sceny CS: GO Mistrzostwa Polski Kobiet. Ponadto w lipcu odbędzie się pierwszy w Polsce turniej offline w CS:GO dla dziewcząt, którego organizatorem będzie Super Game e-sport.
Już w poprzednich latach można było doświadczyć potencjału kobiet, które co rok podbijają scenę wydarzeń takich jak Electronic Sport World Cup, Intel Extreme Masters czy Copenhagen Games. Warto dodać, że istnieje niemal 50 oficjalnych kobiecych drużyn, a ich liczba rośnie z roku na rok. W związku z ogłoszeniem Mistrzostw Polski Kobiet powstały 4 nowe drużyny co daje nam największą ilość drużyn kobiecych w Counter Strike’u od czasów CS 1.6.

Kilka słów od organizatora, Leszka „MED.’a” Bagnuckiego:

Nie da sie ukryć, że e-sport to dyscyplina zdominowana przez mężczyzn, ale mimo to od wielu lat znajdują się przedstawicielki płci pięknej, które dzielnie rzucają panom rękawice. Niespełna rok temu moja uwagę przyciągnęła damska scena CS:GO w Polsce i zostałem komentatorem ESL Female Open. Pełniąc tę rolę bardzo chętnie przedstawiam potyczki Polek, które cztery razy do roku mogą spróbować swoich sil w turnieju i zmierzyć się z innymi damskimi drużynami z całego świata.
Smutnym faktem zawsze dla mnie była ilość polskich drużyn. Mimo, ze jest bardzo dużo Pań grających na codzień w CS:GO, to jednak z różnorakich powodów polskie składy można było policzyć na palcach jednej reki. Dzięki pełnionej przeze mnie funkcji udało mi się poznać osobiście dość szerokie grono zawodniczek i poznać wiele trudów i problemów, które stoją na drodze damskich zespołów. Od momentu, kiedy trochę mocniej się w to wszystko zaangażowałem, to moją misją stało sie promowanie i popularyzacja damskiego e-sportu w Polsce.
Po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, ze samo udostępnianie transmisji to za mało i przydałoby się dać całej maszynie porządnego kopniaka, żeby motor mógł się rozpędzić o wejść na wyższe obroty. Moja idea meczy pokazowych z nagrodami po kilku konsultacjach przeobraziła się w zamysł zamkniętego turnieju, do którego zaproszenie otrzymałyby polskie damskie zespoły. Podczas konsultacji zostałem uświadomiony, ze jeśli turniej ma wyłonić najlepsza kobieca drużynę w Polsce, to dlaczego by nie zwiększyć prestiżu i rangi wydarzenia tworząc oficjalne mistrzostwa polski kobiet, tym samym przetrzeć szlaki i stać się swego rodzaju prekursorem profesjonalnych rozgrywek kobiet w naszym kraju.
Na dzień rozpoczęcia organizacji wiadomo było o trzech zespołach i miałem obawy co do znalezienia ostatniego zespołu, z równie profesjonalnym podejściem i zaangażowaniem. Cale szczęście ilość zgłoszeń przerosła moje oczekiwania i ostatnie miejsce będzie wyłonione poprzez kwalifikacje.
Jestem niezmiernie szczęśliwy z pozytywnego odzewu, i przekonany że wydarzenie okaże się ogromnym sukcesem. Mam nadzieje, że mistrzostwa okażą się być iskra, która rozpali płomień w sercach. Mistrzostwa to dopiero początek.

Pula nagród w mistrzostwach wyniesie 7 000 zł! Nagrody zostaną przydzielone za pierwsze u drugie miejsce następująco:

PIERWSZE MIEJSCE

nagroda pieniężna w wysokości 1500 PLN
5 x fotel dla graczy Genesis Nitro
5 x pin PaySafeCard w wysokości 100 PLN
5 x voucher w sklepie Kinguin o wartości 10 €
rabat 30% na weekendowy bootcamp w OFF-MODE w Poznaniu

DRUGIE MIEJSCE

nagroda pieniężna w wysokości 500 PLN
5 x mysz dla graczy Genesis Krypton 500

Mistrzostwa Polski Kobiet

Komentatorzy wydarzenia:

Leszek „MED” Bagnucki
Andrzej „Śledziu” Śledź
Jakub „Jaszczur1337” Soch
Olek „vuzzey” Kłos

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale
https://www.twitch.tv/med1337

Po informacje zapraszamy na stronę:
www.Female-Gaming.pl
www.MistrzostwaKobiet.pl

Plan rozgrywek!
Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w ciągu najbliższych dwóch weekendów. Mecze rozgrywane są w trybie BO3 co oznacza, że nie zabraknie nam e-sportowych emocji! Do finału rozgrywek awansują dwie pierwsze dwie drużyny. Jak zdradza organizator, o kolejności decydują – punkty, spotkanie bezpośrednie, mapy, rundy.
03.06.2017    16:00    Team Phoenix vs. Unicorns female
03.06.2017    19:00    Team Female Hydra vs. E-Blue Angels
04.06.2017    16:00    Team Phoenix vs. Team Female Hydra
04.06.2017    19:00    Unicorns female vs. E-Blue Angels
10.06.2017    16:00    Unicorns female vs. Team Female Hydra
10.06.2017    19:00    E-Blue Angels vs.  Team Phoenix