Artykuły
08.08.2015 15:05

YOU TUBE GAMING – NOWĄ ALTERNATYWĄ DLA GRACZY

Czasy się zmieniają, zatem kwestią czasu było pojawienie się konkurenta dla obecnie najbardziej rozpoznawalnej platformy do streamowania – Twich. Kluczowym elementem takiego stanu rzeczy było przejęcie praw do Twich’a przez Amazona. Google musiał zareagować, oferując użytkownikom aplikacje zatytułowaną You Tube Gaming.
Wspomniany program, testowaliśmy na smartfonie z androidem 4.4.4 i przyznać należy, że mimo iż nie jest to final release, appka już teraz stanowi mocną konkurencje dla mobilnej wersji Twicha. Wydaje się, że Google jest gotowy aby przejąć pałeczkę z napisem Game Streaming. Ale do rzeczy.
Interfejs aplikacji jest bardzo przejrzysty i czytelny. Przypomina ten, który znamy z mobilnej wersji You Tube, jednak dokonano w nim ogólnych modyfikacji layout’u, wspomagającego nawigację między streamami. Nie zrezygnowano też, z wygodnej funkcji działania streamu w tle, jeśli chcemy poruszać się po aplikacji, nie rezygnując z oglądanej właśnie rozgrywki.

YouTube-Gaming-Android-715x4191

Oprócz streamów, jak sama nazwa wskazuje You Tube Gaming, będzie stanowić platformę łączącą wiele społeczności, skupionych wokół poszczególnych tytułów bądź gatunków gier. Co najistotniejsze – w jednym miejscu. Sam Alan Joyce – manager projektu – podkreśla, że przedsięwzięcie jest w stu procentach skierowane do graczy, oraz prosi o wskazówki, celem maksymalnego usprawnienia projektu. Zatem to, co obecnie oglądamy zapewne stanowi przedsmak finalnego produktu jaki otrzymamy już niebawem.
Serwis początkowo będzie dostępny w USA oraz Wielkiej Brytanii. Niestety nie znamy żadnych konkretów odnośnie udostępnienia apki u nas.