Sprzęt
06.08.2015 15:03

GAME DRIVE FOR XBOX – CZYLI PROPOZYCJA DLA GRACZY OD SEAGATE

Chyba nie jest żadną tajemnicą fakt, że gry –zwłaszcza te klasy AAA – wiążą się ze sporą przestrzenią, jaką musi dysponować nasz dysk. O ile w przypadku pecetów temat jest dosyć prosty do rozwiązania, gdyż rynek technologiczny oferuję całą gamę alternatyw, z konsolami jest już nieco trudniej. Biorąc pod uwagę to, że obecnie żyjemy w dobie dystrybucji cyfrowej gier na skalę mulitiplatformową, konsolowcy mogą mieć powody do zmartwień.

Niedawno zapowiedziano, że na konsolę Xbox One trafi 100 bezpłatnych gier znanych z poprzedniej generacji, w ramach demonstracji kompatybilności wstecznej. Jak poradzić sobie z uzyskaniem przestrzeni, pozwalającej na zapisanie wszystkich ulubionych gier na nowym Xboxie? Z rozwiązaniem spieszy Seagate.

Choć od niedawna nową konsolę Microsoftu można nabyć, w wersji z dyskiem 1TB – czyli o połowę większym w stosunku do debiutanta, Seagate zaproponował graczom produkt charakteryzujący się 2TB pamięci. Game Drive for Xbox – bo tak roboczo nazywa się urządzenie, zgodnie z zapewnieniami producenta dedykowane jest dla XONE. Świadczy o tym guma, którą powleczone jest akcesorium, opatrzona charakterystycznym zielonym kolorytem oraz logotypem nowej konsoli. Co ciekawe, dysku bez przeszkód można używać z wersją 360, zatem grono odbiorców jest naprawdę spore. W zestawie przygotowany jest również kabel USB 3.0, a za całość zapłacimy około 109.99 dolarów. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.