World of Tanks
26.05.2017 14:55

Top 5 czołgów Gregoriusa + KONKURS!

World of Tanks cieszy się rosnącym zainteresowaniem na scenie esportu dlatego postanowiłem przyjrzeć się temu bliżej i podzielić opinią na temat czołgów które sprawiają mi najwięcej frajdy.

Ciężko jest wybrać top 10 bo zbyt wiele z nich postawiłbym na równi więc skupie się na ścisłym top 5. No to zaczynamy.

Miejsce nr 5:

T20 to amerykański prototypowy czołg średni opracowany podczas II wojny światowej, będący pierwszym z serii pojazdów (T20, T22, T23), opracowanych w celu zastąpienia czołgów M4 Sherman. Znajdziecie go na tier 7. Co w nim takiego fajnego zapytacie? A no prawie wszytko a mało kto nim gra biorą pod uwagę jego możliwości. Przyzwoita prędkość, dobra manewrowość, celne działo i dobry zasięg a przecież to tylko czołg średni.
[tie_full_img][/tie_full_img]

Miejsce nr 4:

IS-3 to radziecki czołg ciężki, powstał częściowo w oparciu o konstrukcję czołgu IS-2, lecz wprowadzał całkowicie nowy kształt kadłuba i wieży. Czołg miał starannie zaprojektowany pancerz o znacznej odporności na ostrzał dział przeciwpancernych. Charakteryzował się dużym nachyleniem płyt pancernych sprzyjającym rykoszetowaniu pocisków i zwiększającym efektywną grubość pancerza. Jak zapewne wiecie znajduje się w tier 8 i jest jednym z najczęściej spotykanych pojazdów w grze. Moim zdaniem we wszystkim jest dobry jednak nie radze strzelać na duże dystanse bo jego działo nie należy do najcelniejszych choć nie jest źle.
[tie_full_img][/tie_full_img]

Miejsce nr 3:

W połowie lat sześćdziesiątych XX wieku Szwedzkie Ministerstwo Obrony określiło zapotrzebowanie na nowy czołg lekki. Lekko opancerzony pojazd powinien był łączyć dużą prędkość i manewrowość z mocnym uzbrojeniem zdolnym do stawienia czoła nowoczesnym czołgom i zapewnienia wsparcia ogniowego piechocie. Landsverk zaproponowało kilka projektów zarówno z obrotowymi wieżami, jak i działem montowanym w nieruchomej strukturze. W istocie były one niszczycielami czołgów. Rozwój projektu porzucono w fazie rozrysowywania i modelowania. I tam mamy Ikv 65 któe jest pewnie dla was sporym zaskoczeniem. Jest niszczyciel o śmiesznym wyglądzie ale njak na swój tier (VI) jest niesamowity. Daleki zasięg bardzo silne i celne działo a do tego mobilność, jedyną wadą jest jego opancerzenie ale cóż nie można mieć wszystkiego.
[tie_full_img][/tie_full_img]

Miejsce nr 2:

Szkic projektowy przygotowany podczas rozwoju ciężkiego czołgu IS-6. Szkic ukończono do końca 1944 roku. Później prace nad IS-6 przerwano i zaniechano dalszego rozwoju tego projektu. Pojazd nigdy nie wszedł do służby. Object 252U Defender bo o nim mowa nie wymaga komentarza po prostu znakomity pojazd wymagający nieco ogrania ale gdy go poznacie będzie wam dobrze służył. Szkoda tylko że nie mam go osobiście i tylko będąc u znajomego mogę nim zagrać.
[tie_full_img][/tie_full_img]

Miejsce nr 1:

Dla tych co mnie znają nie będzie to zaskoczeniem że na pierwsze miejsce dostaje się nie kto inny jak SRTV 103B. Rozwijany od 1969 do 1971 roku jako modernizacja Strv 103. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, Strv 103A, Strv 103B był wyposażony w mocniejszy silnik z turbiną gazową, laserowy dalmierz i urządzenia podczerwieni. Pojazd pozwalał również na zamontowanie dodatkowego wyposażenia zmieniającego go w amfibię. W 1970 roku do służby weszło 220 pojazdów. W tym samym czasie pojazdy wcześniejszych wersji przekształcono na Strv 103B, co do 1971 roku dało łącznie 290 pojazdów. Niesamowity kamuflaż, dobre działo, zawrotna prędkość i zasięg widzenia sprawiają że każdy „snajper” będzie w niebo wzięty. Słaby pancerz powiecie i macie racje jest słaby ale ustawiony pod takim kontem że odbije masę pocisków o ile nie dostanie z boku.
[tie_full_img][/tie_full_img]

A teraz konkurs gdzie do wygrania jest kod do wykorzystania w sklepie premium na Statek Aurora (tier 3) oraz dzień konta premium.

By wziąć udział w konkursie należy zostawić w komentarzu jaki jest mój ulubiony amerykański niszczyciel czołgów. Pierwsza osoba która odpowie prawidłowo wygrywa. Czas jest do niedzieli, godzina 20:00!