Counter Strike: GO
25.05.2017 08:48

Morelz: Chcemy wejść do TOP30 rankingu HLTV!

W ostatnim okresie zespół PRIDE, vice-mistrz ESL Mistrzostw Polski, coraz częściej pokazuje się na światowej arenie CS:GO. Byli blisko awansu do zamkniętych kwalifikacji Minora, czy też awansu na DreamHack Summer 2017. Specjalnie dla Was, na kilka pytań o ostatnich startach odpowiedział jeden z zawodników, czyli Piotr „morelz” Taterka. Zapraszamy do lektury 🙂

Na starcie zacznijmy od samych początków. Jak zaczęła się Twoja przygoda z CS:GO?

Przygoda z CS:GO zaczęła się od wydania gry. Przerzuciłem się z CS Source na CS:GO i z początku kompletnie mi się nie podobała ta gra jednak z czasem kiedy scena 1.6 i source zaczęła się łączyć i wszyscy zaczęli grać w nowszą wersje CS’a postanowiłem też zacząć grać i po jakimś czasie powstały pierwsze teamy, zacząłem jeździć na lany, poznawać ludzi itp.

W PRIDE jesteś już od ponad roku. Co sądzisz o zmianach, kiedy to „Kamila” i „Repo” zastąpili „MINISE” i „Luz”?

Zmiany w składzie były konieczne bo nie dogadywaliśmy się z Kamilem i repo – nasza gra nie wyglądała tak jak chcieliśmy. Bez dobrej atmosfery w drużynie ciężko jest zrobić dobry zespół. Myślę, że zmiany które zrobiliśmy wyszły na plus, mamy coraz lepsze wyniki i jesteśmy coraz bliżej TOP30 na hltv.org.

Zaskoczyła Was obecnosć „Hypera” podczas finałów ESL Mistrzostw Polski?

Absolutnie nie, z Bartoszem mam dobry kontakt i wiedziałem co się święci – po meczu z Kinguin nawet zbiliśmy pionę i rozstaliśmy się w dobrej atmosferze.

Co sądzisz o zmianach na polskiej scenie CS:GO? Powstaje wiele organizacji i przyciągają coraz więcej sponsorów. Czy na przestrzeni czasu doprowadzi to do tego, że kolejny polski zespół wedzie na światowe salony CS:GO?

Bardzo mnie to cieszy, że powstaje coraz więcej organizacji z profesjonalnymi kontraktami dla graczy i wchodzi w ten biznes coraz więcej sponsorów, Polska scena rośnie w siłę! I wierzę, że już niedługo to PRIDE wjedzie na światowe salony CS:GO, oczywiście kolegom z innych drużyn też życzę jak najlepiej!

Śledzisz grę innych polskich zespołów, szczególnie na arenie międzynarodowej?

Oczywiście, że tak, jeśli jakaś polska drużyna gra w jakimś prestiżowym turnieju offline czy online zawsze oglądam mecze i kibicuje rodakom – szczególnie, że z roku na rok poznaję więcej dobrych nowych graczy, którzy mają potencjał by grać na najwyższym poziomie.

Masz jakiegoś swojego CSowego idola? Jeżeli tak, to kogo? I dlaczego ta osoba?

Graczem na którym się zawsze wzorowałem był shox. Od czasów source’a jego gra strasznie mi się podoba. Gość wyczynia niesamowite rzeczy z pistoli, rifle’ów, awp. Jeśli ma dzień to potrafi sam wygrać mecz – uwielbiam go oglądać.

W ostatnim okresie byliście o krok od DreamHacka Summer GeForce Cup czy też, zamkniętych kwalifikacji do Minora Europejskiego no i owszem zajęliście 2 miejsce w ESL Mistrzostwach Polski. Jak ocenasz swoje ostatnie występy?

Po ostatnich meczach czuję lekki niedosyt szczególnie po meczu z Singularity w eliminacjach do DreamHacka gdzie zabrakło naprawdę niewiele, żeby się dostać… Mamy coraz lepsze wyniki, coraz lepiej nam się gra układa a moja motywacja ciągle rośnie. Zacząłem grać i trenować teraz naprawdę dużo, wierzę że niedługo zaskoczymy.

Jakie macie plany na przyszłość?

Na pewno chcemy wejść do TOP30 hltv brakuje nam naprawdę niewiele – aktualnie mamy 38 miejsce. Będzie teraz do tego świetna okazja ponieważ niedługo rusza ESEA Premier do której się dostaliśmy a ta liga jest wysoko punktowana w rankingu. Będziemy też oczywiście chcieli się dostać na jakiś zagraniczny turniej typu DreamHack i wygrywać wszystko co się da 🙂 Na początku czerwca ruszamy na bootcamp aby poprawić niektóre aspekty naszej gry i komunikacje a czas pokaże jak nam pójdzie, mam nadzieje, że najlepiej!

Dzięki za odpowiedzi i życzę powodzenia w nadchodzących turniejach! 🙂

Dzięki i pozdrawiam 🙂