Counter Strike: GO
23.05.2017 00:07

Venatores o krok od sprawienia niespodzianki w Polskiej Lidze Esportowej

To miał być bardzo łatwy pojedynek dla Team Kinguin w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Kolejnym przeciwnikiem drugiej polskiej formacji była ekipa Venatores, która nie dość, że zajmuje ostatnie, ósme miejsce bez punktów, to w dodatku dzisiaj pożegnała się ze swoimi dwoma zawodnikami (destru i sany’m), za których grali zmiennicy. 

Niespodziewanie jednak Venatores postawiło Pingwinom bardzo wyraźny opór. Pierwsza pistoletówka, a co za tym idzie kolejne trzy rundy należały właśnie do nich, dopiero przy stanie 4:0 Kinguin zaczynało odzyskiwać dystans. Wtedy już gra potoczyła im się jak z płatka i do końca pierwszej połówki nie pozwolili przeciwnikom na ugranie choćby jednej rundy. Druga pistoletówka padła łupem Kinguin, ale już kolejna runda wpadła na konto ich przeciwników. I tutaj zobaczyliśmy niemalże kopię sytuacji z pierwszej połowy, tyle, że odwróconą na korzyść Venatores. Niemalże udało im się doprowadzić do remisu, ale przy stanie 13:14 to Kinguin dowiodło większego doświadczenia i wytrzymałości psychicznej, przez co utrzymali prowadzenie do końca pierwszej mapy.
Na drugiej znów spotkanie zaczęło się od wygranej przez Venatores pistoletówki i dwóch kolejnych rund. Team Kinguin jednak szybciej zaczęło odzyskiwać kontrolę nad sytuacją i już czwarta runda wpadła na ich konto. Do końca pierwszej połowy potyczka była bardzo wyrównana, o czym świadczy wynik – 8:7 dla Venatores. Kolejna pistoletówka też należała do nich, ale w kolejnych rundach Kinguin udało się w końcu wyjść na prowadzenie – po raz pierwszy na tej mapie. I tu znów losy meczu się odwróciły – najpierw Venatores doprowadziło do remisu po 10, potem wyszło na prowadzenie, tylko po to by nie być w stanie zakończyć mapy na 4 rundach mapowych. Tym sposobem zobaczyliśmy dogrywkę, w której jednak ostatecznie Team Kinguin udowodniło, że słusznie byli obstawiani w roli faworytów tego spotkania.

Team Kinguin vs. Venatores 2:0 (16:13, 19:17)