Counter Strike: GO
21.05.2017 20:57

PRIDE bez awansu na DreamHack Open Summer

Na półfinale zakończyli swoją walkę o DreamHack Open Summer zawodnicy PRIDE. Polaków z dalszych zmagań wyeliminowała duńska drużyna Singularity.

W pierwszym spotkaniu kwalifikacji do DreamHack Open Summer Polacy spotkali się z ekipą Epsilon. Pierwsza mapa – Nuke – bardzo długo miała wyrównany przebieg, jednak ostatecznie zakończyła się wygraną Polaków 16:10. Na Cache początek był również wymianą runda za rundę, ale w pewnym momencie Epsilon zaczęło odskakiwać Polakom – 1. połowa zakończyła się wynikiem 10:5 dla Epsilon. Dopiero po zamianie stron zaczęliśmy nadrabiać utracony dystans, ale czasu nieco zabrakło i drugą mapę przegraliśmy 10:16. Początek Mirage bezapelacyjnie należał do Pride, które prowadziło w pewnym momencie 13 do 3 i chyba tylko cud uratował Epsilon od sromotnej klęski. 3 mapę i tak wygrała oczywiście polska formacja, ale w nieco bardziej wyrównanym stopniu niż na to wskazywały pierwsze rundy – 16:11.
Tym samym PRIDE awansowało do półfinału, w którym miało się zmierzyć z Singularity. Tutaj już jednak opór przeciwnika okazał się o wiele silniejszy i choć pierwsza mapa zakończyła się remisem i dogrywką, to finalnie 19, zwycięską rundę na swoje konto złapali Duńczycy. Na drugiej ich przewaga była dużo większa, a Polakom powtórzył się scenariusz z drugiej mapy meczu z Epsilon – zaczęliśmy gonić wynik, ale przewaga Duńczyków zrobiła swoje, tak więc druga mapa zakończyła się wynikiem 16:10, a cały mecz 2:0 dla Singularity.

Mecze PRIDE w kwalifikacjach do DreamHack Open Summer:
PRIDE vs. Epsilon 2:1 (16:10, 10:16, 16:11)
PRIDE vs. Singularity 0:2 (17:19, 10:16)