Hearthstone
12.05.2017 13:54

Znamy lokację wiosennej edycji Hearthstone Championship Tour!

Po wypadzie na Bahamy w sezonie zimowym, Hearthstone Championship Tour zmierza do metropolii! Wiosenne mistrzostwa Spring Championship HCT 2017 odbędą się w Szanghaju między 7 a 9 lipca (standardowego czasu chińskiego).

Mistrzostwa Spring Championship odbędą się w Silver Hall w budynku Expo Center w Szanghaju. Dodatkowe informacje o zdobywaniu miejsca na widowni, w tym szczegóły odnośnie biletów, będą dostępne już wkrótce.

Kwalifikacje i formuła
Czterej najlepsi gracze z play-offów każdego regionu (Ameryk, Europy, Chin, Azji/ Oceanii) zostaną zaproszeni na Spring Championships. Tych 16 graczy weźmie udział w dwóch kolejkach fazy grupowej w Szanghaju. Dwóch najlepszych graczy z każdej grupy awansuje do fazy play-off rozgrywanej w systemie pucharowym. Całkowita pula nagród w mistrzostwach Spring Championship wynosi 250 000 dolarów.

Nowości w HCT
W poprzedni weekend odbył się turniej Tavern Hero o tytuł mistrza karczmy, w trakcie którego kandydaci z Europy i Ameryk walczyli między sobą o 16 miejsc (8 na region) w nadchodzących play-offach, które odbędą się w drugiej połowie maja. Mistrzowie karczmy z regionu Azji/Oceanii zawalczą już w najbliższy weekend o miejsca w swoich play-offach, które odbędą się na początku czerwca.
20-21 maja, play-offy w ramach Spring Championships w Europie
27-28 maja, play-offy w ramach Spring Championships w Amerykach
3-4 czerwca, play-offy w ramach Spring Championships w Azji/Oceanii

Źródło: informacja prasowa