Counter Strike: GO
09.05.2017 17:26

Mecz o najwyższą stawkę – powtórka finału Eleague Major!

Nie, nikt nie poddał w wątpliwość wyniku tamtego wielkiego finału Eleague Major, w którym stanęły naprzeciwko siebie drużyny Virtus.pro oraz Astralis. Nadal więc Astralis pozostają drużyną broniącą tytułu, ale i tak przed Virtus.pro niepowtarzalna okazja na rewanż.

Eleague ogłosiło właśnie, że wkrótce zostanie zorganizowany wielki mecz pokazowy, zatytułowany „Clash for Cash: The Rematch” – znów zobaczymy więc w akcji finalistów Eleague Major. Mecz został zaplanowany na 16 czerwca, na godzinę 3:00 (czasu europejskieg0). Spotkanie zostanie rozegrane systemem BO3, a zwycięzca zgarnie 250 tysięcy dolarów. Chyba każdy fan CSa i Virtus.pro pamięta jak w tamtym spotkaniu Astralis, po przegranej pierwszej mapie, nagle wrzuciło drugi bieg, wykorzystało błędy Polaków i ostatecznie sięgnęło po trofeum Eleague Major. Finał Majora wstrząsnął widownią na Twitchu i pobił rekordy oglądalności, m.in. 1.02 miliona widzów oglądających jednocześnie to samo spotkanie. Showmatch będzie transmitowany na Twitchu, Youtube i stronie Eleague oraz w telewizji TBS.
Zapowiada się więc kolejne, niesamowite widowisko, szkoda tylko, że aktualna forma Virtus.pro odbiega od idealnej. Jak jednak powiedział Wiktor „TaZ” Wojtas na wieść o showmatch’u: „Astralis dopadliśmy na kolejnym evencie, w Las Vegas. Następne pół roku będzie niezwykle napięte, obie nasze drużyny będą chciały zyskać pewność siebie. Uwielbiam grać przeciwko Astralis – to zawsze trudne i emocjonujące spotkania. Nie mogę się doczekać tego meczu. Pług znów uderzy!”

Nie każdemu jednak podoba się pomysł organizacji takiego spotkania. Znany analizator i komentator, Matthew „Sadokist” Trivett (ten sam od żartu o ustawianiu przez VP meczy) napisał na Twitterze: „Kapitalizm? Dwie drużyny, którym daje się kasę za nic. Na miejscu którejś z pozostałych wielkich ekip byłbym co najmniej urażony, szczególnie widząc ostatnią formę VP.” A Wam podoba się pomysł takiego meczu pokazowego?