Counter Strike: GO
09.05.2017 19:21

Aktualizacja rankingu HLTV – Virtus.pro poza podium, Team Kinguin poniżej top 30

Wczorajsza aktualizacja rankingu HLTV okazała się dla polskich ekip nad wyraz smutna. Virtus.pro na rzecz zwycięzcy IEM Sydney – SK Gaming straciło miejsce na podium . Team Kinguin wypadł poza top 30 najlepszych drużyn świata.

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Obie rodzime ekipy prezentują się na ostatnich spotkaniach bardzo słabo, co odzwierciedla klasyfikacja europejskiej odsłony 5. sezonu ESL Pro League – Virtusi i Kinguin zajmują w niej dwie ostatnie lokaty. Oprócz słabych występów Snax i spółka ominęli zeszłotygodniowe turnieje, co wyraźnie odznaczyło się w rankingu. SK Gaming wyprzedziło naszych rodaków o ponad 250 punktów.

Oprócz FalleN’a i spółki z nowego zestawienia na pewno cieszy się OpTic Gaming, które powróciło do top 10 i zepchnęło tym samym na 11 miejsce Immortals. Tutaj różnica w punktach jest jednak bardzo mała. Awansowały również HellRaisers i G2 Esports. Biorąc pod uwagę znakomity występ obu drużyn na DreamHack Tours 2017 nie jest to żadnym zaskoczeniem. Również Misfits pnie się do góry. SicK z kolegami awansowali o 18 pozycji. Największym zaskoczeniem okazali się jednak panowie z Chiefs, którzy pokonali North i niemalże awansowali do playoff’ów Intel Extreme Masters Sydney 2017. To zapewniło im awans aż o 58 lokat!

Top 5 wygląda następująco:
#1 Astralis                 (945 points)
#2 Faze                         (838 points)
#3 SK Gaming          (730 points)
#4 Virtus.pro           (466 points)
#5 G2 Esports           (434 points)