06.05.2017 15:22

SK Gaming vs. FaZe Clan w wielkim finale IEM Australia

Wystartował 12. sezon cyklu Intel Extreme Masters. Inauguracja kolejnego sezonu odbywa się w australijskim Sydney, wiemy już kto zagra w wielki finale. O losach pierwszego trofeum w nowym sezonie zadecyduje spotkanie SK Gaming vs. FaZe Clan.

W pierwszym półfinale SK Gaming spotkało się z drużyną OpTiC Gaming. Amerykańska formacja nie postawiła jednak utytułowanym Brazylijczykom specjalnego oporu i półfinał ten zakończył się wynikiem 2:0 – 16:1 na Train oraz 16:7 na Overpass. O wiele bardziej zacięty był drugi półfinałowy mecz, pomiędzy FaZe Clan a Astralis. Pierwsza mapa (Cobblestone) zapowiadała sporą niespodziankę, jako, że jej 1. połowa zakończyła się wynikiem 12:3 dla FaZe. Niespodzianką nie była oczywiście sama przegrana Astralis, bo przed spotkaniem ciężko było wyłonić zdecydowanego faworyta – mało kto jednak przypuszczał, że różnica może być aż tak znacząca. W końcu Astralis to dominatorzy turniejów CS: GO w ostatnich miesiącach. Po zamianie stron mocno starali się nadrobić uciekający wynik, ostatecznie jednak pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 16:13. Na drugiej – Nuke – zobaczyliśmy już „stare, dobre” Astralis. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:8 dla Duńczyków, w drugiej zdecydowanie uciekli przeciwnikom kończąc mapę 11:16 i doprowadzając do wyrównania w całym meczu. O końcowym wyniku zdecydowała więc trzecia mapa – Train – którą FaZe wygrało 16:9.
Na koniec jedna, dość przykra informacja – jutrzejszy wielki finał turnieju w Australii zaplanowano na godzinę 7:00 polskiego czasu – tak więc jeśli będziecie chcieli zobaczyć kto zgarnie trofeum, czeka Was stosunkowo wczesna pobudka. Ale czego się nie robi dla najlepszych drużyn CSa na świecie, prawda? Transmisje można obejrzeć tutaj.