Esport
05.05.2017 19:28

Wargaming ujawnia szczegóły Grand Finals 2017. Dwa dni eSportowych emocji dla fanów czołgów już niedługo!

Znamy kolejne szczegóły eSportowego wydarzenia – Grand Finals 2017. W puli znajduje się aż 300 000 USD (ponad 1 100 000 PLN). O nagrody walczyć będzie 12 najlepszych drużyn z całego globu. Niezapomniane widowisko odbędzie się w Moskwie. Oprócz turnieju organizatorzy zapewnią wiele różnych aktywności dla fanów World of Tanks na stadionie VTB Ice Palace.

Europę reprezentować będą: Oops – The Tough Giraffes, DiNG i Kazna Kru. Co istotne dla rodzimych fanów eSportu i World of Tanks każda z tych drużyn ma w składzie również Polaków. Warto będzie więc przyglądać się im ze szczególną uwagą. Z Ameryki Połnocnej wystąpią eClipse i Elevate. Region Azji i Pacyfiku to Team Efficiency, EL Gaming i YaTo Gaming z Chin. Honoru gospodarzy, czyli krajów CIS bronić będą Natus Vincere G2A, Not So Serious, TORNADO ENERGY i Brain Storm. Zobaczymy więc zarówno sporo sławnych, jak i nowych twarzy, także rywalizacja powinna być wyjątkowo zacięta.

W tym roku Grand Finals będzie trwało aż 4 dni. 23 i 24 maja to rozgrywki grupowe, które będzie można śledzić online od 11.00 czasu lokalnego. Natomiast decydująca faza play off zostanie rozegrana na żywo 27 i 28 maja na arenie VTB Ice Palace w Moskwie przed kilkunastotysięczną publicznością. W sobotę drzwi otworzą się od 9.00 rano czasu lokalnego. Wtedy też rozgrywane będą ćwierćfinały. W niedzielę zawody wystartują o 14.00 czasu lokalnego i rozegrane zostaną półfinały oraz finał.

Wszyscy odwiedzający Grand Finals w Moskwie będą mogli wspólnie oglądać mecze w towarzystwie fanów World of Tanks oraz wziąć udział w licznych konkursach i animacjach dostępnych na miejscu. Widzowie streamów mogą natomiast liczyć na nagrody i upominki od firmy Wargaming oraz partnerów wydarzenia. Wejście na Grand Finals będzie jak co roku darmowe, a dla największych fanów zostaną przygotowane 2 różne zestawy premium w sklepie. Każdy z nich zawierał będzie emblematy i oznaczenia związane z wydarzeniem, jak również miejsce premium na trybunach.

Po raz pierwszy w historii Grand Finals będziemy mieć pomoc w typowaniu wyników… Zajmie się tym homar o imieniu Pomidorek, który będzie pływał w akwarium i typował zwycięzcę danego pojedynku. Oficjalny profil skorupiaka -> https://www.facebook.com/tomatothelobster/

Najświeższe informacje o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie pod adresem – thegrandfinals.com. Jeśli nie możesz być w Moskwie rozgrywki obejrzysz na oficjalnym streamie pod adresem -> http://wgl.gg/GF2017

Zwiastun turnieju: