PGL Asia Minor
Counter Strike: GO
25.04.2017 17:49

PGL Asia Minor 2017 – wyniki kwalifikacji na Bliskim Wschodzie i we wschodniej Azji

Między 21 a 23 kwietnia rozstrzygnięto pierwsze dwa lokalne turnieje kwalifikacyjne do Asia Minor 2017. Na Bliskim Wschodzie zwycięstwo świętują zawodnicy Teamu Spotnet. We wschodniej Azji triumfuje z kolei drużyna The MongolZ.

Team Spotnet w finale wygrał z Risky Gaming. Zwycięzcy zdominowali przeciwników na pierwszej mapie, tj. Cobblestone. Na Nuke’u walka była wyrównana, jednak lepsi okazali się panowie z Risky Gaming. Ostatnią mapę – Overpass ekipa zerocool’a wygrała bez najmniejszych problemów, oddając tylko 6 rund i uzyskując tym samym przepustkę do fazy playoff.

Finał między The MongolZ a MVP Project również rozstrzygnięto po trzech mapach. Drużyny rozegrały kolejno Inferno, Mirage i Train. Mecz był dość wyrównany, szczególnie na pierwszej mapie, gdzie MVP Project wygrało 16:14. Na następnym mapach MVP Project okazało się niewiele gorsze od rywali przegrywając kolejno do 14 i 10, zapewniając tym samym zwycięstwo ekipie The MongolZ.

Udział w PGL Asia Minor brać ma 8 drużyn, w tym 2 ekipy zaproszone bezpośrednio do fazy playoff. Indie wraz z Azją południowo-wschodnią rozpoczęły wczoraj kolejny turniej kwalifikacyjny. Jednak tym razem dalej przejdą nie jedna, a dwie drużyny. Faza playoff odbędzie się między 1 a 4 czerwca. Do wygrania oprócz nagród pieniężnych (w puli znajduje się 50 tysięcy dolarów) są także dwa miejsca na kolejny Minor.

Finał turnieju kwalifikacyjnego na Bliskim Wschodzie:
Team Spotnet vs Risky Gaming – 2:1 ( 16:5, 14:16, 16:6 )

Finał turnieju kwalifikacyjnego we wschodniej Azji:
The MongolZ vs MVP Project – 2:1 ( 14:16, 16:14, 16:10 )