Artykuły
18.04.2017 20:20

Olimpijska Rada Azji i esport na Igrzyskach Azjatyckich

Co prawda jeszcze nie w tym roku, ale ważne, że to się naprawdę dzieje! Olimpijska Rada Azji czyli rada 45 krajów kontynentu azjatyckiego, która organizuje letnie i zimowe oraz halowe igrzyska azjatyckie, zdecydowała, że w 2018 roku esport będzie dyscypliną pokazową, a w 2022 pełnoprawną, włącznie z rozdaniem medali.

Esport jako dyscyplina pokazowa pojawi się już wcześniej bo w tym roku na Halowych Igrzyskach Azjatyckie i Mistrzostwach Sztuk Walki. Wszystko za sprawą bliskiej współpracy OCA z firmą Alisports, która już od pewnego czasu zapowiadała poważne inwestycje w esport.  „Olimpijska Rada Azji od dawna była oddana dziedzictwu i rozwojowi sportu w Azji, i jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu naszego strategicznego partnerstwa z Alisports.” – powiedział przewodniczący OCA, Sheikh Ahmad Al Fahad Al Sabah. „Czekamy na dalsze efekty tej współpracy w odniesieniu do cyfrowych sportów na sportowych eventach”.
W Turkmenistanie – bo tam odbędą się tegoroczne Halowe Igrzyska Azjatyckie – zobaczymy między innymi zmagania w FIFA 17 oraz gry typu MOBA. Nie wiadomo jeszcze dokładnie o jakie MOBA chodzi, ale najczęściej typuje się dwa najpopularniejsze tytuły – DOTA 2 oraz League of Legends.
„Chcielibyśmy podziękować Olimpijskiej Radzie Azji za ich wiarę w Alisports. Razem będziemy pracować na rzecz zdobycia przez Igrzyska Azjatyckie nowych sponsorów.” – powiedział CEO Alisports, Zhang Dazhong.