Majora w Krakowie
Turnieje
14.04.2017 19:18

Nowe informacje o PGL Major Kraków – wstęp dla nieletnich, bilety, nowy HUD

Powoli zaczynają spływać informacje na temat wyczekiwanego przez wszystkich fanów Counter-Strike’a turnieju PGL Major Kraków. Ostatnio organizatorzy zdradzili nieco szczegółów na temat biletów, możliwości wstępu dla osób poniżej 18 roku życia oraz… nowego HUDa, który zostanie wykorzystany do prezentowania rozgrywek.

Jeśli chodzi o możliwość uczestniczenia w PGL Major Kraków dla osób niepełnoletnich sytuacja wygląda nastepująco – każdego, bez względu na wiek obowiązuje posiadanie biletu, a osoby poniżej 16 roku życia mogą wejść tylko w obecności osoby pełnoletniej. Widzowie, którzy mają pomiędzy 16 a 18 lat muszą mieć zgodę od rodzica lub innego prawnego opiekuna, a osoby pełnoletnie oczywiście wchodzą bez żadnych obostrzeń. Jeśli chodzi o kwestię biletów, to sprzedaż rusza 19 kwietnia (dokładna godzina nie jest jeszcze znana), a ceny będą się rozpoczynały od 39 złotych za bilet na 1 dzień.
I na koniec najciekawsza informacja – przedstawiciele organizatora zaprezentowali dzisiaj w serwisie Reddit film, na którym można zobaczyć „wersję beta” nowego, odświeżonego HUD-a, który będzie wykorzystywany w trakcie spotkań. Jak napisali na ww. stronie, chodziło nie tylko o odświeżenie grafik, ale tez zwiększenie czytelności rozgrywki i powiększenie obszaru akcji z gry, który mogą zobaczyć widzowie. W starej wersji często działo się tak, że pojawiające się niekiedy ujęcia „Picture in Picture” zasłaniały jakieś grafiki ekranowe – to również zostało poprawione. Oprócz tego na ekranie pojawia się więcej przydatnych informacji, jak liczba wygranych pistoletówek czy ilość pieniędzy, którą posiada każdy z zawodników. Jak wygląda całość możecie zobaczyć na poniższym filmiku. Jest to również przedsmak zapowiadanych transmisji w FullHD i 60 fps – trzeba przyznać, że taka jakość naprawdę robi wrażenie.