Esport
31.03.2017 13:59

Poznaliśmy nowego Mistrza Polski FIFA 17 Ultimate Team!

Właśnie zakończyło się ostatnie spotkanie finałowe, a wraz z nim Mistrzostwa Polski FIFA 17. W wielkim finale wygrał Miłosz „milosz93″ Bogdanowski, pokonując Marcina „mRN’a” Sczesa.

Turniej odbywał się w katowickiej ESL Arenie, w której gościliśmy już kiedyś z okazji jej otwarcia. Mistrzostwa Polski FIFA były rozgrywane na platformach PlayStation 4 oraz Xbox One, a w wielkim finale poznaliśmy mistrza obu platform, wyłonionego spośród ponad 6,5 tysiąca zawodników. W turnieju zastosowano niezwykle ciekawe rozwiązanie – najpierw rozegrane zostały finały na obu konsolach, a potem zarówno finał finałów jak i mecze o 3 miejsce zostały rozegrane jako seria 2 spotkań „mecz i rewanż” – po jednym na jednej i na drugiej platformie. O wygranej zdecydowała suma bramek w obu spotkaniach, a gole strzelone „na wyjeździe” (czyli konsoli innej niż ta, na której zwykle gra dany zawodnik) liczyły się podwójnie.  Ostatecznie 3. miejsce zajął Damian „Damie” Augustyniak (który na ten turniej specjalnie przyleciał z Londynu), pokonując Rafała „Wirtuoza” Janowskiego, a z pucharem i nagrodą pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych z turnieju wyszedł Miłosz „milosz93″ Bogdanowski, wygrywając w finale 5 do 2.

milosz

żródło: http://alsen-team.pl/

 

Tym samym zawodnik reprezentujący Alsen Team po raz kolejny obronił tytuł Mistrza Polski. Warto nadmienić, że rewelacją turnieju był Eryk „Joker19” Syldatk, 15-letni zawodnik, który w turnieju doszedł do półfinału na konsole Xbox One, w którym musiał uznać wyższość Damie’go. Natomiast dwaj reprezentanci Legii Warszawa – Michał „sroka” Srokosz oraz Łukasz „Lukster” Kamiński szybko odpadli z turnieju. „Sroka” awansował do katowickich finałów, ale dość szybko odpadł, a „Lukster” pożegnał się z turniejem już na fazie eliminacji online. A od siebie mogę tylko dodać, że życzyłbym sobie takich emocji jakie towarzyszyły spotkaniom na tym turnieju także na prawdziwych boiskach.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski FIFA17 Ultimate Team:

  1. Miłosz „milosz93″ Bogdanowski – 5.000 zł
  2. Marcin „mRN’a” Sczes – 3.000 zł
  3. Damian „Damie” Augustyniak – 1.500 zł
  4. Rafał „Wirtuoz” Janowski – 500 zł