09.04.2017 22:52

FaZe Clan wygrywa SL i-League StarSeries S3 Finals

Po pełnym emocji meczu FaZe Clan bierze rewanż za IEM Katowice i pokonuje Astralis w finale SL i-League StarSeries S3 2:1.

Każdy, kto oglądał niedzielny finał SL i-League StarSeries musi przyznać – spotkały się w nim po raz kolejny dwie najlepsze w tym momencie drużyny Counter Strike: Global Offensive na świecie. Być może ranking HLTV wskazuje teraz inaczej, ale moim zdaniem bez dwóch zdań najbliższe miesiące będą należały do tych dwóch drużyn. A w tej chwili – po etapie dominacji ze strony Astralis – szala przechyla się na stronę FaZe Clan. Wystarczy spojrzeć na to jak blisko wygranej było FaZe Clan w Katowicach, zaledwie po kilku dniach wspólnych treningów z nowo wtedy powołanym w ich szeregi NiKo, a także na niedzielną wygraną. Skoro w ciągu ok. półtorej miesiąca drużyna ta zdołała zrobić takie postępy – można tylko podejrzewać co będzie się działo podczas Majora w Krakowie. O przewadze finalistów niech świadczą również ich wyniki w obu półfinałach – wygranych 2:0. Jeśli zestawić te wyniki z rezultatami Virtus.pro czy SK Gaming, które to obie drużyny odpadły po raz kolejny już na samym początku turnieju – zaczyna to wyglądać niczym przepaść.
Wróćmy jednak do niedzielnych wydarzeń w Kijowie. Pierwsza mapa – Mirage – stała pod znakiem niezwykle wyrównanej walki od początku do końca. Zarówno pierwsza połowa, która zakończyła się wynikiem 8:7 dla Astralis, jak i druga część spotkania to cios za cios, która zakończyła się wynikiem 16:14 dla Astralis. Drugą mapą było Nuke, w którym jednak ujrzeliśmy niezwykle jednostronną walkę, zdominowaną przez międzynarodową „drużynę gwiazd” spod znaku FaZe Clan. Pierwsza połówka skończyła się wynikiem 11:4 dla nich, a cała mapa – 16:6.
I w końcu przyszła pora na decydującą o wyniku całego spotkania oraz turnieju mapę Inferno. Mapa ta była esencją całego finału i dowodem na moje początkowe słowa o tym, że w akcji widzimy dwie najlepsze ekipy w obecnej chwili. Pierwsza połowa, w której Astralis grało po stronie CT, skończyła się wynikiem 5:10 dla Duńskiej formacji, jednak po zmianie stron zobaczyliśmy dokładnie taki sam wynik dla FaZe Clan. Do rozstrzygnięcia finału była więc konieczna dogrywka – tu lepiej wojnę nerwów wytrzymała ekipa NiKo i spółki, i to oni ostatecznie zgarnęli trofeum turnieju oraz 125 tysięcy dolarów za 1. miejsce. Dodatkowo, to właśnie NiKo otrzymał nagrodę MVP turnieju wg. HLTV.