Artykuły
07.04.2017 23:25

Barwy World of Tanks podczas Le Mans

Drużyna AT Racing pod banderą popularnej gry sieciowej – Wargaming z radością informuje, że związaliśmy się z drużyną AT Racing występującą w tegorocznym Le Mans. W wyniku nawiązanej współpracy samochód Ligier LMP3 będzie ścigać się w barwach World of Tanks. Tym samym Wargaming został pierwszą firma z sektora gier komputerowych, która sponsoruje drużynę biorąca udział w Le Mans.

Drużynę AT Racing tworzą Alexander Talkanitsa Sr. i Alexander Talkanitsa Jr., duet ojciec i syn, wspierani przez Mikkel Jensena. Do tej pory zespół wyróżniał się w ELMS od 2014 oraz GT Open od 2010. Zajęli pierwsze miejsce w wyścigu 6hrs Brno 2009; wygrali the FIA Citation Cup 2008 (4 zwycięstwa) i uczestniczyli w wyścigach wytrzymałościowych w Austrii i Czechach w 2007.

„Szybkość, błyskawiczna reakcja, współpraca w drużynie i spójne działania to są elementy łączące World of Tanks i wyścigi,” mówi Maxim Chuvalov, Product Marketing Manager World of Tanks. „Życzymy drużynie sukcesów i już nie możemy się doczekać, aby zobaczyć ich na torze.”

„Skontaktowaliśmy się z Wargaming, gdyż jesteśmy Białorusinami i w tym kraju powstało World of Tanks,” mówi Alexander Talkanitsa Sr. z drużyny AT Racing. „Naprawa nas dumą sukces, jaki gra osiągnęła na całym świecie. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować.”

Drużynę AT Racing i samochód wyścigowy Ligier LMP3 w barwach World of Tanks będzie można zobaczyć w tym roku podczas wyścigów na torach Silverstone (14-15 kwietnia), Monzie (12-14 maja) oraz na Red Bull Ring w Austrii (21-23 czerwca). Transmisje z zawodów dostępne będą pod poniższymi adresami: