Overwatch
06.02.2017 12:19

Overwatch ma bardzo duże problemy z graczami na PS4

Dla osoby, która w gry FPS na komputerach stacjonarnych przejście na konsolę jest prawie nie możliwe. Ciężko jest się przyzwyczaić do kierowania za pomocą pada, a gracze, którzy już to opanowali potrzebowali na to sporo czasu. Na ratunek użytkownikom konsol przybywa kilka firm, które produkują myszki oraz klawiatury do sprzętu. Tutaj właśnie powstaje problem. Mianowicie na forach (oficjalnych oraz nieoficjalnych) pojawiło się wiele wpisów, gdzie gracze skarżyli się na dużą obecność użytkowników klawiatur i myszek do konsoli. Wiele źródeł wskazuje, że większość topowych zawodników Overwatch na PS4 używa wspomnianych akcesoriów. 

Filmik zaprezentuje możliwości używanego sprzętu.

Sprawa jest dosyć poważna dlatego też zareagował sam reżyser gry Jeff Kaplan. Podkreślił, że sprzeciwia się wykorzystaniu myszek oraz klawiatur na konsolach oraz skontaktował się z szefostwem firm Sony i Microsoft by te zaczęły działać. Jednym z wariantów jest zabronienie korzystania z takich urządzeń. Drugi wariant to łatwiejszy dostęp do klawiatury oraz myszy dla każdego gracza.

Niestety moim zdaniem nawet Blizzard tutaj nie pomoże zwłaszcza, że kilka sprzętów jest już oficjalnie wspieranych (TAC PRO) przez Sony.