Gillette
Artykuły
01.02.2017 11:43

Gillette zaczyna interesować się esportem?

Robert Lewandowski, Roger Federer czy Tyson Gay są jednymi ze sportowców, którzy od kilku lat posiadają miano Ambasadora marki Gillette. Za pewne dla wielu może być zaskoczeniem, że od tego roku do tego grona dołączy Enrique „xPeke” Cedeño Martínez! Dla mniej wtajemniczonych xPeke jest byłym graczem League of Legends, gdzie większość swojej kariery spędził w barwach Fnatic. Oprócz tego jest on właścicielem Origen.

https://www.youtube.com/watch?v=hPSgWDJucek

Sama firma postanowiła też zostać jednym z głównych sponsorów Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2017 czym samym zdeklarowała , że na poważnie wiąże swoją przyszłość z dziedziną sportów komputerowych.

„Zawodnicy na każdym poziomie wiedzą, że w czasie gry najważniejsza jest precyzja – ułamki sekund mogą tutaj zmienić wiele. Jesteśmy firmą, która ma obsesję na punkcie dokładności bardziej niż inni, dlatego też cieszy nas połączenie sił z ESL i wspieranie społeczności graczy”

Poczynanie firmy Gillette jest bardzo dobrym znakiem dla całej społeczności graczy – wielkie firmy chcą inwestować w eSport! Miejmy nadzieję, że więce koncernów podąży tą ścieżką.