Nerchio
StarCraft 2
30.01.2017 10:00

Drugi dzień europejskich eliminacji SC2 na IEM Katowice

Drugi dzień europejskich eliminacji SC2 na IEM Katowice to był istny horror. Elazer na samym początku przegrał z emerytowanym Stephano, a Nerchio eliminuje Guru. O ile do półfinałów reszta spotkań przebiegła zgodnie z przewidywaniami to półfinały były prawdziwą tragedią.

W pojedynku miedzy Nerchio a ShoWTimE nie było co oglądać. Tak mocno jednostronne gry sprawiły, że niemiecki gracz błyskawicznie pokonał Polaka. Natomiast Amerykanin Neeblet pokonał Koreańczyka Bunny zgodnie z moim typowaniem. W drabince przegranych Guru uległ Bly, a Elazer przebijał się coraz wyżej w drabince. W półfinale drabinki przegranych Nerchio trafia na Serral i również nie potrafił niczego zrobić. Następnie Elazer jako ostatnia nadzieja naszych stoczył walkę z Serral, niestety po zaciętej walce uległ. Oznacza to, że na IEM Katowice zobaczymy: Serral, ShoWTimE oraz Neeblet.
Wielką sensacją eliminacji jest Serral, będący w znakomitej formie Zerg, który może śmiało powalczyć o zwycięstwo podczas rozgrywek w Katowicach. Smuci mnie tylko forma Nerchio, który nie mógł się odnaleźć w czasie gier, nie pamiętam tak słabej formy i dziwnego zachowania. Mam nadzieję, że Nerchio nie przechodzi jakiegoś załamania, ale w czasie gier wyraźnie widać było, że myśli o czymś innym niż gra. Polacy mają oczywiście jeszcze szansę na udział w turnieju dzięki otwartym eliminacjom dla każdego, tuż przed samym IEM Katowice, jednak będzie to prawdziwa loteria.