Counter Strike: GO
28.01.2017 10:11

Virtus.pro awansuje do półfinału Majora Eleague Atlanta 2017!

Kto zarwał wczorajszą noc oglądając spotkania ćwierćfinałowe amerykańskiego Majora? Ci, którzy się na to zdecydowali, na pewno nie mogli narzekać na brak emocji. Mimo sporych opóźnień do wczorajszych starć nie była nawet potrzebna kawa, bo mieliśmy do czynienia z istnymi thrillerami, z tym najważniejszym dla polskich fanów na czele. Oto bowiem Virtus.pro awansuje do półfinału turnieju w Atlancie!

Na pierwszej mapie formacja North praktycznie nie istniała, a pashaBiceps na spółkę ze Snaxem czynili w ich szeregach prawdziwe spustoszenie i równali ich morale z poziomem gruntu. Dopiero przy punkcie mapowym dla Polaków, North na chwilę przejęło inicjatywę i odzyskało kilka rund, w żaden sposób nie pomogło im to jednak w pokonaniu Virtusów. Dość powiedzieć, że najbardziej doświadczony zawodnik North – cajunB – kończył pierwszą mapę z K/D Ratio 0,46 i 7 fragami. Mapa zakończyła się wynikiem 16 – 4. Na drugiej walka była o wiele bardziej wyrównana, a cajunB widoczny, co przełożyło się na zupełnie inaczej wyglądający wynik – 16 – 14 dla North. Polacy zaczęli też popełniać nieco więcej błędów i rozpoczął się okres ich o wiele bardziej niepewnej gry, którego nie obserwowaliśmy w żadnym z poprzednich spotkań. Zła passa przeciągnęła się na decydującą mapę (cobblestone). W pewnym momencie Duńczycy uciekli nam na dystans 9 rund, przy wyniku 3 – 12, a my notorycznie mieliśmy problemy z finansami i nie pomogła nawet pauza taktyczna wzięta przy stanie 2 – 8. I nagle, po zamianie stron, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w maszynie North coś się zacięło, a słynny „Virtus.plow” włączył najwyższy bieg. Wygrali pistoletówkę (już trzecią w tym spotkaniu), a potem zaczęli rozgrywać cobblestone jak na turnieju w Kolonii, gdzie ich taktyka zadziwiła wszystkich. Ostatecznie mapa zakończyła się wynikiem 16 – 13, a całe spotkanie 2 – 1 dla polskiej formacji.

Poniżej komplet wyników wczorajszych spotkań:

Natus Vincere 1 – 2 Astralis (7 – 16, 16 – 14, 10 – 16)
fnatic 2 – 1 Gambit Gaming (16 – 7, 3 – 16, 16 – 7)
Virtus.pro 2 – 1 North (16 – 4, 14 – 16, 16 – 13)

Dziś do rozegrania został ostatni ćwierćfinał – SK Gaming vs. FaZe Clan, a następnie sesja półfinałowa. Czasówka prezentuje się następująco:

16:00 – SK Gaming vs. FaZe Clan
18:30 – Astralis vs. fnatic
21:00 – Virtus.pro vs. zwycięzca ćwierćfinału

Nauczeni wczorajszym doświadczeniem radzimy jednak nie przywiązywać się do powyższej rozpiski. 😉