Counter Strike: GO
06.01.2016 16:02

SROGIE KARY ZA USTAWIANIE MECZÓW

Niemal dokładnie rok temu na światło dzienne wyszła afera, w której kilkunastu graczy zostało oskarżonych, a następnie ukaranych przez Valve tymczasowymi banami za ustawianie meczy. Było to rozwiązanie tymczasowe, które miało oskarżonym graczom szybko uniemożliwić dalsze szkodzenie scenie Counter Strike’a, a kolejne decyzje w ich sprawie miały zapaść później.
Po roku od tamtych wydarzeń jesteśmy świadkami finału sprawy, niestety dla oskarżonych – bardzo smutnego. Valve podjęło decyzję o dożywotnim banie na wszystkie rozgrywki turniejowe, organizowane przy współpracy z tą firmą. Inni organizatorzy esportowych eventów odnieśli się do sprawy odrobinę łagodniej, mianowicie w ramach ESEA mogą oni grać match-makingi oraz sparingi, zostają jednak wykluczeni ze spotkań ligowych. Podobną decyzję podjęło CEVO, nieznana jest jeszcze tylko opinia włodarzy FACEIT-a.

Tym bardziej przykre w całej tej sytuacji jest to, że wśród zbanowanych graczy znaleźli się niestety również nasi rodacy. Oto pełna lista ukaranych:

– Damian „DiAMon” Żarski
– Mateusz „matty” Kołodziejczyk
– Michał „bCk” Lis
– Jakub „kub” Pamuła
– Michał „michi” Majkowski
– Duc „cud” Pham
– Derek „dboorn” Boorn
– Braxton „swag” Pierce
– Casey Foster
– Sam „DaZeD” Marine
– Keven „AZK” Lariviére
– Joey „fxy0” Schlosser
– Joashua „Steel” Nissan
– Kevin „Uzzziii” Verner
– Morgan „B1GGY” Madour
– Robin „GMX” Stahmer

A co Wy myślicie o całej sytuacji i decyzji Valve oraz pozostałych lig?