Turnieje
11.01.2016 16:00

ZNAMY SZCZEGÓŁY TURNIEJU CS: GO NA INTEL EXTREME MASTERS KATOWICE!

Właśnie ogłoszono format turnieju oraz systemu kwalifikacji do pierwszego po latach „pełnoprawnego” turnieju CS: GO w ramach Intel Extreme Masters, jaki już wkrótce odbędzie się w Katowicach.

Kwalifikacje będą rozgrywane w podobny sposób jak to miało miejsce w poprzednich rozgrywkach w ramach IEM. Dwanaście drużyn zostanie rozmieszczonych w dwóch grupach, a pojedynki będą się odbywały systemem każdy z każdym. Triumfatorzy każdej grupy z miejsca awansują do półfinałów, natomiast drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce, o półfinał stoczą dodatkowe ćwierćfinałowe pojedynki.

Faza grupowa rozegrana zostanie bez udziału publiczności w dniach 2 i 3 marca, a każda drużyna zagra w sumie na pięciu mapach. Natomiast etap ćwierćfinałów, półfinałów i finał odbędzie się już w Spodku, przy pełnych trybunach, systemem map BO5, w dniach 4 i 5 marca.

Jaka była droga kwalifikacji do IEM Katowice?

W evencie weźmie udział osiem zaproszonych drużyn oraz cztery wyłonione w ramach wcześniejszych eliminacji. Zaproszenia zostały przyznane na podstawie wyników ostatniego turnieju rangi Major uznanego przez Valve. Jeśli jakaś drużyna zdecydowała nie brać udziału w turnieju mimo zaproszenia, jej miejsce zajmuje kolejna wg. rankingu ESL Power Ranking.

Cztery pozostałe miejsca zajmują triumfatorzy następujących turniejów:
– Europejskie kwalifikacje numer 1 i 2: eventy w ramach ESEA od 16 do 17 stycznia oraz 25-26 stycznia
– Kwalifikacje północno-amerykańskie: event w ramach ESEA w dniach od 12 do 14 lutego
– Turnieje kwalifikacyjne Intel Extreme Masters w Taipei (seria turniejów w krajach azjatyckich w dniach od 11 do 24 stycznia)

Drużyny, które wygrają każdy z tych turniejów otrzymują nie tylko miejsce w finałowym turnieju w Katowicach, ale także organizator opłaca przeloty i hotel dla każdego z nich.
Kolejne informacje na temat turnieju na FB i Twitterze organizatora, oraz oczywiście u nas. :)