Counter Strike: GO
22.01.2017 11:25

Dziś startuje Eleague Major Atlanta 2017!

Naklejki kupione? PickEm przygotowany? Zapasy red bulla i kawy poczynione? Kończymy z zimową przerwą w świecie CS: GO i ruszamy z długo wyczekiwanym kolejnym turniejem rangi Major. Tym razem jest to drugi w historii Major w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Atlancie. Panie i Panowie – dziś wieczorem pierwsze mecze Eleague Major Atlanta 2017!

Dlaczego piszę o zapasach kawy i energetyków? Ze względu na różnicę czasu, mecze Eleague Major Atlanta 2017 będą rozgrywane do późnych godzin nocnych. Sesje meczowe będą się rozpoczynały ok. godziny 16:00, a zakończą się ok. 2:00 w nocy. Najgorzej będzie w nocy z czwartku na piątek, bo ostatni mecz fazy grupowej będzie rozgrywany o 2:00 w nocy, na szczęście tylko BO1. 😉 Polacy z VP.G2A swoje pierwsze spotkanie – z drużyną Optic Gaming – rozegrają dziś ok. 19:45.

Pełna rozpiska dzisiejszego dnia wygląda następująco:

16:00 – Gambit Gaming vs. North
17:15 – fnatic vs. G2 Esports
18:30 – SK Gaming vs. HellRaisers
19:45 – VP.G2A vs. Optic Gaming
21:00 – Natus Vincere vs. mousesports
22:15 – Liquid Gaming vs. Team EnVyUs
23:30 – Astralis vs. GODSENT
00:45 – Flipsid3 Tactics vs. FaZe Clan

Cały turniej potrwa tydzień i zakończy się wielkim finałem o 500 tysięcy dolarów, który zostanie rozegrany 29 stycznia ok. 16:00.

Przy okazji Majora rosyjska reporterka, Maria Yermolina, pracująca dla organizacji Virtus.Pro nagrała dwa ciekawe wywiady – jeden z Wiktorem „TaZem” Wojtasem i kolejny z Jakubem „Kubenem” Gurczyńskim. Postaci tych chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, natomiast warto poznać ich opinie na kwestie takie jak organizacja Majora, przygotowania drużyny do turnieju, historia powstania obecnego składu VP.G2A, wpływ wieku oraz zostania świeżo upieczonym ojcem na profesjonalną grę i wiele innych kwestii. Wspomniane wywiady możecie zobaczyć poniżej (są częściowo po rosyjsku, ale można włączyć angielskie napisy).

Mecze Majora będzie można oglądać na: oficjalnym kanale Eleague na Twitch, polskim kanale TeamFrenzyGG, a wybrane mecze (przede wszystkim Polaków) będą po raz pierwszy w historii transmitowane w telewizji Polsat Sport News.