Counter Strike: GO
18.01.2017 09:43

Gabe Newell w ogniu pytań użytkowników Reddit

Wczoraj w nocy polskiego czasu na popularnym serwisie internetowym Reddit odbyła się sesja AmA z szefem Valve i głównym odpowiedzialnym za CS: GO – Gabem Newellem. Poniżej najciekawsze wnioski z tej rozmowy.

Reddit to serwis, którego główną zasadą działania jest zbieranie i puszczanie dalej w obieg różnych, ciekawych informacji znalezionych w Sieci. Na podobnej zasadzie działa polski Wykop, pozwalając na punktowanie poszczególnych linków, dzięki czemu są one wyżej lub niżej na stronie głównej serwisu. Często też z serwisu korzystają różne internetowe (i nie tylko) osobistości do kontaktu z fanami. Jednym z przykładów takiego „spotkania” było właśnie AmA, którego gościem był Gabe Newell.

Gabe Newell był między innymi pytany o kwestię bardzo nurtującą chyba większość graczy na świecie – kiedy w grze pojawi się nowa operacja? Newell w dość wymijającym tonie odpowiedział, że nowe operacje nie są wypuszczane według konkretnego harmonogramu i jeśli pojawiają się kwestie ważniejsze to nimi zajmują się w pierwszej kolejności. Takimi kwestiami były w opinii szefa Valve ostatnie zmiany w grze, takie jak nowy system pozycjonowania dźwięków lub poprawiona wersja mapy Inferno.
Inne pytania dotyczyły przepisania gry na silnik Source 2. Prace nad tym zadaniem trwają, interfejs użytkownika już korzysta z tego silnika, inne części gry będą korzystały wkrótce, są też elementy, które nigdy nie zostaną przepisane na nowy silnik. Przy okazji wspomniano o problemach z hitboxami, które wielu użytkowników błędnie łączy właśnie z kwestią silnika. Ponieważ kwestia ta często pojawiała się przy okazji rozmów z fanami o Source 2, jako jedno z głównych oczekiwań, same hitboxy stały się kwestią priorytetową, naprawioną w zeszłym roku. Jeśli chodzi o plany Valve na przyszłość to jest to między innymi zwiększenie dostępności CS: GO na terenach, gdzie dzisiaj jest to problemem, jak również poprawa bezpieczeństwa i komfortu w grze, z wykorzystaniem chociażby systemów anty-cheat. Pojawił się także po raz kolejny temat premiery Half-Life 3, Newell wspomniał bowiem coś o grze z 3 w nazwie, ale jego odpowiedź na tę kwestię była równie wymijająca, jak ta odnośnie nowej operacji.

Całość AmA z Gabem Newellem można zobaczyć tutaj.